Monfex jest bardzo świeżym projektem, który się pojawił pod koniec 2018 roku. Wedle użytkowników tej platformy sama przewaga nad konkurencja leży głównie w prowizjach niższych oraz także w intuicyjnym bardziej panelu głównym

W zasadzie to z roku na rok sam świat kryptowalut przechodzi coraz to większe zmiany. Czas, kiedy na transakcjach zwykłych można było zarobić jakieś kilkaset procent minęły. Możemy jedynie mieć nadzieję, że nie bezpowrotnie.

Monfex jest platformą tradingową bardzo prostą w obsłudze. Oferuje nam handel kryptowalutami z dźwignią. Strona ta oferuje nam wiele możliwości. Możemy grać dwunastoma kryptowalutami. Na stronie jednak nie odbywa się handel rzeczywisty kryptowalutmi, a jedynie sama spekulacja dotycząca ich cen w stosunku do samego USD. Jest to tak naprawdę handel kontraktami cenowych różnic CFD.

Proces rejestracyjny oraz obsługa konta

Samo założenie konta jest dziecinnie proste oraz zajmuje jedynie kilka sekund. Musimy podać swoje imię, nazwisko, email, kraj zamieszkania, wymyślone hasło oraz numer telefonu. Po założeniu konta otrzymamy wiadomość email, która potwierdza utworzenie konta. Wystarczy kliknąć w link podany w treści maila. Przeniesiemy się bezpośrednio na platformę. Monfex dostępny jest w zasadzie z każdego zakątka świata poza Stanami Zjednoczonymi, które wykluczone zostały z uwagi na politykę wewnętrzną państwa.

Wpłata kryptowalut

Po założeniu konta na Monfex wykonać należy sam depozyt środków, którymi grać będziemy na dźwigni. Mamy do dyspozycji BTC, Tether, ETH oraz także zakup bezpośredni przy pomocy płatniczej karty. W przypadku tych trzech pierwszych wystarczy kliknąć przycisk żółty o nazwie „depozyt” u samej góry ekrany. Kolejny krok to skopiowanie adresu do schowka lub też skorzystanie bezpośrednie z kodu QR. Na adres przez nas podany dokonać należy wpłaty odpowiednich kryptowalut.

Wartość minimalna depozytu wynosi 0,01 BTC. Jeśli wykonaliśmy wszystko poprawnie, to nasze środki pojawić się powinny na koncie w ciągu zaledwie jednej godziny.

Wpłata walut FIAT przy pomocy karty

Jeśli zakupić chcemy ETH, BTC czy też Tether za FIAT, to klikamy opcję zakupu przy pomocy płatniczej karty. Sam zakup wykonywany jest przez firmę zewnętrzną o nazwie Simplex, która ma siedzibę w Izraelu. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo transakcji gwarantowane jest przez operatora płatności.

Pamiętać należy, że Simplex potrąca 3,5 procent od każdej transakcji dokonalnej lub też od każdych 10 USD, zależnie od tego, która z tychże kwot jest większa. Opinie na sam temat udziału pośrednika raczej są mocno podzielone.

Część osób kompletnie nie ma nic przeciwko prowizjom nieco wyższym w zamian za nabycie natychmiastowe kryptowalut. Z kolei inne osoby wolą dokonać zakupu przez giełdę, która obsługuje FIAT.

Wypłata z Monfex

Wypłata z Monfex środków jest również prosta. W zasadzie tak samo jak wykonanie depozytu. Aby dokonać tego należy po prostu wejść w menu oraz kliknąć opcję o nazwie „wypłać”. Przed oczyma naszymi pojawi się monit, w który wprowadzić należy nasz adres BTC, na który zostać mają przesłane bitcoiny. Środki przesłane powinny być w ciągu czterdziestu ośmiu godzin.

Trading na Monfex

Jeśli chodzi o trading na Monfex z początku wydawać się może nieco skomplikowany. Jednak po samym zapoznaniu się z regułami panującymi żaden użytkownik nie będzie miał problem z samym opanowaniem korzystania z samej dźwigni.

Przed dokonaniem zakupu na Monfex zastanowić się musimy ile kontraktów oraz za jaką cenę je chcemy kupić.

Prowizje oraz opłaty

Pierwsza opłata zawsze jest pobierana przy zawieraniu oraz przy zamykaniu kontraktu w wysokości dokładnej 0,11 procent ceny bitcoina, będziemy zatem musieli zapłacić 11 USD oraz 12,1 USD.

Kolejną rzeczą jest sam koszt dźwigni, który naliczany jest za każdy dzień kontraktu otwartego. Zgodnie ze wszelkimi informacjami podanymi na Monfex, wynosi on 0,069 procent ceny bitcoina. W tym przypadku będzie to 6,9 USD za każdy dzień, a więc 69 USD za dziesięć dni.

Po odjęciu prowizji jak i także opłat pozostanie nam 2000 USD – 23,1 – 69 = 1907,9 USD. Z kolei jeśli w międzyczasie poziom likwidacji spadnie poniżej dziewięćdziesięciu procent kwoty zainwestowanej, nasza pozycja w pełni zostanie zlikwidowana.

Zalety platformy

Na pewno olbrzymim plusem są niskie prowizje jak i także opłaty bezpośrednio związane z graniem na dźwigni. Strona przyciągnie jeszcze więcej użytkowników w związku z wprowadzaniem samym kontraktów na GRAM.

Kolejną zaletą jest social trading, która ma zostać wkrótce wprowadzona. Opcja ta ma zostać umożliwić zawieranie kontraktów w sposób bezpośredni pomiędzy użytkownikami.

Jak widzimy na załączonym obrazku Monfex jest platformą intuicyjną do gry z dźwignią, na której handlować można dwunastoma różnymi kryptowalutami w parze do USD. Serwis ten służy do spekulowania na cenach. Nie można w żadnym wypadku kupować oraz sprzedawać kryptowalut.

Opinie pozytywne internautów zachwalają opłaty niskie transakcyjne oraz interfejs intuicyjny użytkownika.

Publikacja Sponsorowana

UWAGA — powyższy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej. Nie zgadzamy się by na podstawie wpisu ktokolwiek wykonywał jakiekolwiek inwestycje. Inwestując na podstawie wpisów sponsorowanych bardzo mocno ryzykujesz i MOŻESZ WSZYSTKO STRACIĆ. 

Żadna z informacji tutaj zawarta nie jest “rekomendacją” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715