Subskrypcyjne modele w biznesie okazały się istnym strzałem w dziesiątkę. Tego najlepszym przykładem jest popularność takich platform, jak Spotify czy też Netflix. Jednak pytanie – czy to, co się sprawdziło w świecie rozrywki, zagra także dobrze na finansowym rynku? Czas nam pokaże. Jednak jedno jest pewne – Aion Bank pragnie zapewnić polskim klientom całkiem nowe doświadczenie w bankowości.

Usługi bankowe klasyczne opierają się na zapłacie za określone aktywności klienta, na przykład przelew zagraniczny czy też wpłatę środków obcym bankomacie. Często się podnosi także stałą opłatę za prowadzenie konta oraz korzystanie z debetowej karty. Koszty te można ominąć jednak, stosując do wytycznych bankowych.

Przyzwyczajeni do takowej korzystania z osobistych kont, trudno sobie wyobrazić nam inny model bankowości. Aion Bank jak założyć konto  jednak proponuje coś zupełnie innego. Dzięki jednej subskrypcyjnej opłacie będziemy mieli dostęp nieograniczony do wszelkich usług bankowych.

Aion Bank – co to? I co na to komornik

Odpowiedzmy w pierwszej kolejności na pytanie, skąd jest Aion Bank i co to za finansowa instytucja. Aion pochodzi z Belgii, a założycielem jest Polak – Wojciech Sobieraj, który to stoi właśnie za sukcesem Aion Bank.

Aion to bank cyfrowy, co oznacza, że nie otwiera placówek w nowych krajach, jedynie funkcjonuje w całości w wirtualnej sferze. Jednak nie ma się czego obawiać – instytucja ta działa na podstawie belgijskiej bankowej licencji (i stara się o licencję KNF) oraz ma zorganizowany system czatów oraz obsługi klienta w przeróżnych językach.

Jaka jest oferta Aion Banku?

Kilka miesięcy czekaliśmy już na ujawnienie tajników samej oferty Aion Banku. Na razie, a więc we wrześniu bieżącego roku, ta finansowa instytucja udostępniła swoje portfolio dla indywidualnych klientów. Na ofertę firmową przyjdzie jeszcze nam nieco poczekać. Co ten nowy bank nam proponuje?

Propozycje, z których możemy skorzystać to:

– Plan o nazwie Light, który jest darmowy,

– Plan Smart, którego koszt to 29,99 złotych miesięcznie,

– Plan All-Inclusive, które koszt to 49,99 złotych miesięcznie.

W ramach planu darmowego skorzystać możemy z usług bankowych podstawowych, chociaż się wyróżnia wśród nich opcja wypłat bezpłatnych z bankomatów na całym świecie (do dziewięćset złotych miesięcznie) oraz wyższe oprocentowanie oszczędnościowych kont niż u konkurencji.

Przy wyborze pakietów nieco droższych liczba opcji dodatkowych rośnie. Na uwagę między innymi zasługuje usługa globalnych inwestycji w ETFy czy też nieograniczony dostęp do natychmiastowych przelewów zagranicznych i krajowych.

Pożyczka w Aion Bank

Bardzo ciekawe jest to, że Aion Bank przygotował także produkt, z którego skorzystać można, nie będąc wcale klientem tejże instytucji finansowej. Mowa tutaj o pożyczce kredytowej, która jest udzielana na niesamowicie atrakcyjnych warunkach.

Czym zobowiązanie to wyróżnia się?

– Pierwsza gotówkowa pożyczka udzielona może być w wysokości od 500 do 50 000 złotych. Przy następnych pożyczkach kwota ta się zwiększa do dziewięćdziesięciu tysięcy złotych,

– Do kwoty pożyczki w wysokości 5 5000 bank nie doliczy prowizji,

– Okres spłaty wynosi od trzech do osiemdziesięciu czterech miesięcy,

– Pożyczka jest udzielana w pełni internetowo – sama weryfikacja dochodów odbywa się poprzez zalogowanie do elektronicznej bankowości. Tożsamość jest sprawdzana poprzez wideo weryfikację,

– Po przejściu pozytywnym weryfikacji pieniądze na koncie pojawią się już w około trzydziestu minut.

Czy warto korzystać z Aion Bank? Opinie i Rejestracja

Jeszcze jest troszkę zbyt wcześnie, aby określić, czy Aion Bank okaże się strzałem w dziesiątkę na rynku polskim Z krajów, w których wystartował już, raczej płynąć opinie pozytywne.

Bardzo możliwe, że dla osób, które mają dosyć małe wymagania wobec bankowości, nie będzie to oferta spektakularna, na przykład opłata za wydanie fizycznej karty w pakiecie Light nie spodoba się osobom, które są przyzwyczajone do bankowania bezpłatnego, dzięki bardzo łatwym warunkom do spełnienia.Typu pięciokrotna zapłata kartą w ciągu miesiąca.

Aion Bank jednak na pewno zainteresuje klientów, którzy są zmęczeni wczytywaniem się w dosyć trudne tabele opłat oraz prowizji w poszczególnych finansowych instytucjach.