Zgodnie z prasowym komunikatem, który został wydany przez litewski Bank Centralny, zamierza on wydać w zasadzie pierwszą na świecie monetę cyfrową kolekcjonerską, która będzie poświęcona Aktowi Niepodległości z dnia 17 lutego 1918 roku oraz także swoim dwudziestu sygnatariuszom.

Szczegóły projektu

Zgodnie ze wszelkimi założeniami ta moneta cyfrowa wydana zostanie dokładnie na wiosnę 2020 roku. Będzie ona poświęcona Aktowi Niepodległości, a dodatkowo także sygnatariuszom z uwagi na rolę, jaką w tworzeniu historii tego kraju odegrali.

Wielu z nich naprawdę śmiało można nazwać innowatorami swoich czasów, ponieważ stworzyli jak i także przynieśli na Litwę postęp. W ten sposób wypowiedział się Marcus Jurgilas, który jest członkiem zarządu właśnie Banku Centralnego Lityw.

W opinii jego dzięki realizacji tego właśnie pomysłu bankowa instytucja Litwy zyska wiedzę, chociażby z samego zakresu tworzenia monet wirtualnych. W momencie tym jest to szczególnie ważne, ponieważ wiele centralnych banków z całego świata omawia otwarcie temat emisji własnych walut cyfrowych (CBDC). – CryptoBank – zarabianie Bitcoin z botami za darmo

Cena aktualna Bitcoina

Temu tokenowi przyświecać dwa cele głównie. Pierwszym z nich jest samo wprowadzenie zmiany jakościowej w samej historii numizmatyki Litwy, a więc nauki, która zajmuje się badaniem banknotów, monet oraz także innych pieniężnych form pod naprawdę wieloma aspektami. Drugi z kolei się skupia na zaangażowaniu w poznawanie nowych technologii młodzieży.

Bank ten planuje wydać dwadzieścia cztery tysiące tokenów cyfrowych kolekcjonerskich utworzonych właśnie przy użyciu blockchaina. One z kolei podzielone zostaną na sześć kategorii, zgodnie z obszarami aktywności sygnatariuszy. Osoby, które się zdecydują na zakup takiej monety wirtualnej, otrzymają ich losowo sześć. Dopiero po samym zebraniu każdego coina ze wszelkich kategorii, będą oni mogli je wymienić na nagrodę fizyczną. – Crypto Comeback Pro – Bitcoin Bot Inwestycyjny

Część dużo szerszej inicjatywy

Monety cyfrowe staną się naprawdę bardzo istotnym krokiem ku samemu rozwojowi w kierunku fintechu oraz innowacji. W ten właśnie sposób zarówno obywatele Lity jak i także firmy będą mogły śmiało zdobyć wiedzę oraz do tego przeprowadzić badania, które są zorientowane na całkiem nowe technologie.

Na pewno warto przypomnieć także o tym, że w październiku Centralny Bank Litwy wytypował finalistów, którzy rozwijają platformy oparte właśnie na blockchainie. Znalazł się wśród nich technologiczny gigant IBM jak i także firma, która świadczy informatyczne usługi o nazwie Tieto. Zgodnie z treścią ogłoszenia oba te przedsiębiorstwa przetestują rozwiązania własne. W następnym kroku wyłoniony zostanie zwycięzca końcowy. Ma to wszystko się odbywać w tamach projektu o nazwie LBChain. – Crypto Profit jako platforma do inwestycji w Bitcoin

Adrius Adamonis, który jest kierownikiem projektu w Banku Centralnym uważa, że zaletą największą LBChain jest sama wszechstronność. Starają się stworzyć platformę, która nie tylko służyłaby  testowaniu produktów czy też usług, ale taką która mogłaby zaistnieć w samym umyśle finansowego architekta.

Źródło: MyCryptoblog.pl