W ubiegły czwartek Ebay znacznie zwiększył swoje prognozy kwartale zysków. Skąd się to wzięło? Dlaczego akurat teraz? Jest to spowodowane tym, że ludzie, którzy zostali zamknięci w swoich własnym domach, po prostu zaczęli zamawiać dużo więcej produktów za pośrednictwem tejże platformy. Akcje firmy obecnie osiągnęły już rekordowy poziom. Ludzie przestali chodzić do stacjonarnych sklepów, które były także zamknięte i przerzucili się do sieci. Bez wychodzenia z domu i bez ryzyka mogliśmy dokonać wszelkich potrzebnych zakupów. Co jak co, ale jest to niezmierna wygoda. Co więcej w sieci produkty mamy także dostępne w dużo niższych cenach.

Gwałtowny wzrost popytu na zakupy w sieci wpłynął jednocześnie niezmiernie na poprawę wyników firm, które się zajmują handlem elektronicznym oraz także pomógł rozwinąć działalność sprzedawców tradycyjnych i jednocześnie zmuszając ich do zaistnienia w sieci.

Popyt nasilił się we wszelkich segmentach działalności

Ebay także poinformował, że popyt się nasilił we wszystkich segmentach działalności firmy. W tym musimy także wymienić branże domową, ogrodniczą, modową, elektroniczną oraz także kolekcjonerską.

Firma obecnie oczekuje, że już w drugim kwartale sam wzrost wolumenu brutto wyniesie pomiędzy dwadzieścia trzy procent do dwudziestu sześciu procent w porównaniu z poprzednim rokiem.

Wyniki całoroczne Ebaya prawdopodobnie będą znacznie wyższych od tych prognozowanych wcześniej. W miesiącu kwietniu szacował on przychody roczne na poziomie pomiędzy 9,56 miliardów dolarów do 9,76 miliardów dolarów.

W drugim kwartale firma ta spodziewa się zysku kształtującego się na poziomie między 2,75 miliarda do 2,80 miliarda USD. Jednocześnie musimy zaznaczyć, że wcześniej szacowała na 2,38 miliardów USD do 2,48 miliardów USD.

Wzrost akcji spółek

Gigant handlu elektronicznego również podniósł sowoje prognozy zysku skorygowanego do poziomy dokładnie 1,02 do 1,06 USD na akcję z przedziału wcześniejszego od 0,73 do 0,80 USD.

Akcje spółki także wzrosły aż o 11,6 procent do poziomu rekordowego 51,88 USD w notowaniach wcześniejszych.

Jak widzimy na załączonym obrazku są firmy, które przez pandemię koronawirusa zyskują wysokie dochody. Co więcej są to dochody znacznie wyższe od tych przed koronawirusem. Szczególnie właśnie handel elektroniczny osiągnął największe zyski. Ebay jest na to przykładem. Zyski będą jeszcze przez kilka miesięcy na pewno na wysokim poziomie. Dzięki medialnym doniesieniem i statystyką wiemy doskonale, że koronawirus nie odpuszcza. Co jak co, ale chorych osób przybywa i nic nie wskazuje na to, aby wirus odpuszczał. To co się obecnie dzieje na świecie bywa przerażające. Wiele ludzi straciło już życie, a wielu z nas walczy z chorobą. W związku z tym robienie zakupów w sieci jest najlepszym sposobem. Przez wykonywanie takich zakupów na pewno nie dojdzie do zarażenia, a my będziemy mieli wszystkie potrzebne nam produkty w naszym domu, bez wychdzenia z domu.