Cena Bitcoina nadal się utrzymuje nas poziomem 10 000 USD i to już piąty dzień z rzędu. Ostatnimi czasy ta kryptowaluta handlowała w okolicach między 10 160 USD a 10 570 USD. Jakie dokładnie emocje panują pośród inwestorów w krypto aktywa tego typu?

Wśród najważniejszych informacji znajdują się:

– kurs aktualny BTC to około 10 330 USD. W dobowym zakresie Bitcoin się znalazł na 1,25 procent na minusie. Sesja wczorajsza na tejże kryptowalucie pozostała zamknięta i to z niewielką stratą opiewającą na wysokość 1,23 procenta.

– kryptowalutowi górnicy w dalszym ciągu wywierają naprawdę sporą sprzedażową presję na BTC.

– odczyt tygodniowy wskaźnika względnej siły (RSI) znalazł się w takim punkcie, w którym bardzo często dochodziło do odbić na samym Bitcoinie w przeszłości.

Co się działo z ceną Bitcoina w ostatnim czasie?

Przed dni ostatnie kurs BTC poruszał się tak naprawdę w przedziale cenowym pomiędzy 10 160 USD do 10 570 USD. Zmiana wczorajsza na wykresie tejże kryptowaluty była naprawdę niewielka. Bitcoin stracił co najwyżej ze swojej wartości 1,23 procent. Handluje on obecnie w pobliżu 10 330 USD za monetę.

Okazuje się jednak, że kryptowalutowi górnicy w dalszym ciągu wywierają naprawdę sporą presję na BTC. Wczoraj przykładowo w momencie, gdy cena Bitcoina spadła z poziomu 10 580 USD do 10 250 USD właśnie na giełdzie Coinbase, to dane zasugerował właśnie wyprzedaż ze strony wydobywających tę kryptowalutę osób.

Według analityków w zeszłym tygodniu górnicy sprzedawali ilości stosunkowo większe jeśli chodzi o monety BTC. To właśnie potwierdzają także dane pochodzące bezpośrednio z platformy o nazwie Glassnode. Miernik, który wskazuje na transfer kapitału od osób, które wydobywają Bitcoiny na giełdzie to znalazł się na możliwie najwyższym poziomie i to od ostatnich pięciu miesięcy.

Warto także o tym przypomnieć, że skok poprzedni odnotowany został w sierpniu roku bieżącego. Wówczas to kurs BTC już przekraczał 12 000 USD. Był to także szczyt cenowy tegoroczny na tejże kryptowalucie. Wówczas właśnie nastąpiła korekta w kierunku 10 000 USD. Według opinii powszechnych te wyprzedaże regularne pozwalają górnikom na pokrycie wszelkich wydatków, które są związane z utrzymywaniem kryptowalutowych kopalni.

Płomyk nadziei wciąż nie gaśnie

Jeden z handlowców właśnie Bitcoina zauważył, że odczyt tygodniowy wskaźnika względnej siły BTC znalazł się w punkcie, w którym zwykle w przeszłości dochodziło do cenowego odbicia. RSI w zasadzie odbijał się na poziomie wynoszącym 53,3. Wówczas, gdy ta kryptowaluta znajdowała się w hossie, to był on także odrzucany na tejże samej linii, gdy Bitcoin się znajdował w bessie.

Zdaniem analityków w tejże sytuacji powinno w zasadzie dojść do odbicia czy też do konsolidacji. Niektórzy nawet uważają, że utrzymanie ceny na poziomie wynoszącym 10 000 USD jest tutaj na tyle istotny, że może jednak świadczyć o jej dalszym losie. Nie mamy co do tego raczej większych wątpliwości. Są to niezmiernie ważne spostrzeżenia.