Kup bitcoin to popularna metoda na dodatkowe pieniądze. W celu zakupu należy wybrać odpowiednią platformę, spośród tych dostępnych w Polsce. Po wyborze platformy należy założyć konto, na którym będzie można dokonywać  transakcji. Należy zweryfikować swoją tożsamość.

Giełdy kryptowalut – czym jest Bitcoin

Z pewnością większość osób słyszała o giełdach kryptowalut. W momencie, gdy kurs Bitcoina traci na wartości, portale informacyjne wieszczą jego koniec bądź kolejny rekord cenowy. Jednak to nie dlatego Bitcoin jest wyjątkowy. Na rynku kryptowalut Bitcoin służy do przechowywania siły nabywczej w czasie. Podobnie jak kiedyś złoto. Kryptowaluty nie ulegają inflacji, nie doszło również do rozrzedzenia „papierowego Bitcoina”.

Warto wiedzieć, że Bitcoin jest o wiele mniej stabilny niż złoto. Ale cały czas zyskuje na wartości. Z danych z 2018 roku wynika, że 10% Polaków zdecydowało się kupić Bitcoin. Te badania zaintrygowały środowisko naukowe. Naukowcy oraz inwestorzy wysnuli pytania dotyczące Bitcoina, oraz kryptowalut. Według szacunków jedynie 10% obywateli na świecie wie czym jest Bitcoin.

Portfel kryptowalut – czemu warto mieć tam Bitcoin

Zakup bitcoina jest rewolucją. Jest to zupełnie nowe podejście do świata finansów oraz anonimowości. Dla wielu inwestorów jest to sposób na życie, również dla pasjonatów, idealistów marzenie o niezależności finansowej.

Giełda kryptowalut opiera się na walutach cyfrowych. Kryptowaluty są fenomenem, zrewolucjonowały świat finansów. W sieci Bitcoin pojawił się kilka lat temu.

Rynek kryptowalut – jak wygląda wypłata Bitcoin

Portfel Bitcoin można spokojnie przelać na konto. Pracodawca może wypłacić wynagrodzenie w kryptowalucie. Wtedy pracownik otrzyma wynagrodzenie w kwocie netto. Należy jednak mieć na uwadze, że kryptowaluty nie są zaliczane do uznawanych w Polsce środków płatniczych. W związku z tym wynagrodzenie nie może być wypłacone w całości w kryptowalutach. Ponadto część wynagrodzenia w Bitcoinie musi być określona na podstawie aktualnych cen rynkowych. Jest to traktowane na gruncie PIT.

W przypadku umowy o dzieło lub zlecenie wynagrodzenie nie podlega większym restrykcjom. Możliwa jest wypłata z tytułu umowy o dzieło, zlecenie w całości w Bitcoinach lub innej kryptowalucie. Handlowanie Bitcoinem oraz osiąganie z tego typu dochodów rodzi różne konsekwencje prawne. Warto pamiętać, że musimy rozliczyć się ze wszystkich dochodów, które zostaną przez nas uzyskane. Więcej potrzebnych i użytecznych informacji można uzyskać na egera.com.