Inwestowanie w Bitcoin jest bardzo trudnym zajęciem, którego podejmuje się nie wielu. Prawdą jest, że po ogromnym wzroście wartości tej kryptowaluty zaczęło inwestować w nią bardzo wiele osób. Jednak porównując te dane to danych giełdowych to cały czas inwestorów „na stałe” jest niewielu. Podstawowym pytanie, jakie sobie zadają osoby przed rozpoczęciem inwestycji jest: „Ile można zarobić na Bitcoin?„, jeśli człowiek jest w stanie sobie to wyliczyć to może rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem w altcoiny lub bitcoiny.

Co to jest właściwie Bitcoin

Jest to kryptowaluta, która została wprowadzona przez osobę o nicku  Satoshi Nakamoto. Wprowadził on ją na rynek w 2009 roku. Początkowo wartość tej kryptowaluty była bardzo niska i miała ona służyć to ułatwienia płatności internetowych. Jeśli w tym czasie zdecydowałby się ktoś na inwestowanie w bitcoin to z pewnością dzisiaj byłyby bardzo bogaty. Wzrost ceny był bardzo dużo, dzięki czemu wiele osób zarobiło. Są nawet przypadki ludzi, którzy kupili tę kryptowalutę po czym zapomnieli o jej istnieniu. Kiedy okazało się, że jest ona tak drogocenna chcieli odzyskać to co wcześniej kupili za parę dolarów. Niestety nie było to tak proste jakby się mogło wydawać i niektóre bitcoiny przepadły na zawsze.

Czym właściwie są altcoiny

Hasło to padło na początku tekstu. Nie wszyscy są specjalistami w tej dziedzinie, dlatego warto wyjaśnić, czym są altcoiny. Jest to alternatywa dla bitcoina. Są to po prostu inne kryptowaluty, które powstały po głównej. Inwestowanie w altcoiny jest również bardzo trudne, jednak odpowiednie przygotowanie może pozwolić na zarobienie dużej sumy pieniędzy.

Czy opłaca się inwestować w bitcoiny i altcoiny

Bardzo ciężko jednoznacznie udzielić odpowiedzi na to pytanie. Dla jednych odpowiedź będzie brzmiała „nie”, a dla innych „tak”. Biorąc się za jakiekolwiek inwestowanie nie warto stawiać sobie pytania „ile można zarobić na bitcoin?„, ponieważ to zależy od tego, jaka jest wiedza danej osoby na temat kryptowaluty, a także ile ma ona kapitału. Pierwszą rzeczą, nad którą trzeba się zastanowić to wiedza, jaką posiada się na temat inwestycji.

Jeśli jest ona mała to oczywiście można zacząć przygodę z niskim kapitałem, bo doświadczenie w tej dziedzinie jest bardzo ważne. Dodatkowo należy czytać książki na ten temat i zgłębiać wiedzę. Jeśli wszystko będzie szło dobrze to za 2-3 lata będzie można zacząć inwestować większe kwoty pieniędzy. Następny istotny wskaźnik to stopa zwrotu z inwestycji. Liczy się go dość prosta, jednak również potrzeba większej wiedzy w temacie inwestowania.

Inwestowanie w bitcoin i altcoin jest zajęciem, które może kształcić człowieka. Wystarczy odrobina zainteresowania i pierwsze zyski, a człowiek przeczyta bardzo dużo książek i będzie chciał się dowiedzieć wielu rzeczy na ten temat.

Podsumowując, inwestowanie jest dziedziną bardzo trudną i złożoną. Na początku należy zdobyć odpowiednią wiedzę na ten temat, żeby móc, w przyszłości utrzymywać się tylko z tego. Kryptowaluty są stosunkowo nowe i nie ma wielu podręczników na ich temat, więc warto zdobywać doświadczenie grając małym kapitałem.