Badania pokazują, że obsługa klienta, marketing czy handel szyfrowaniem pozostają na poziomie obsługi z przed epidemii. Wirus wpłyną negatywnie na logistykę, rozwój produktów czy aktualizację techniczną, W wielu przypadkach uniemożliwił podróże służbowe.

Wiele z firm stacjonujących w miastach z największą ilością zachorowań zleciło pracę z domu swoim pracownikom.

Raport zawiera informację o organizacjach, które wdrożyły plan radzenia sobie w kryzysowej sytuacji związanej z wirusem, polega on na między innymi utrzymywaniu sprawności fizycznej i unikaniu kontaktu bezpośredniego.

Działania giełdy kryptowalut.

Wiceprezes ZB Group poinformował swoich pracowników, że w okresie epidemii powinni oni pracować zdalnie. Jego zdaniem wybuch epidemii spowodował u ludzi służy stres psychiczny. Duża część miast, która nie została zamknięta zaleca zostanie mieszkańcom w domach, natomiast turystom odradza zwiedzanie.

Wiceprezes organizacji poinformował o wdrożeniu harmonogramu rotacji pracowników, co skutkuje brakiem wpływu rotacji na codzienną pracę.

Zarząd firmy Bibox stworzył plan awaryjny, który pozwoli na pracę bez zakłóceń. Współzałożyciel organizacji nie wyklucza przeniesienia centralnego zespołu inżynierów do innych krajów azjatyckich, gdzie epidemia nie jest tak silna. Wiele spotkań biznesowych i planów na rozwój firmy musi zostać odłożona w czasie.

Firma OKEx zaleca swoim pracownikom znajdującym się w głównej siedzibie w Hongkongu pozostanie w miejscach, w których obecnie się znajdują. Radzą aby unikali oni tłumów i ograniczali do minimum wyjazdy służbowe. Zarząd firmy poinformował, że ich bura zostały zdezynfekowane, a dla pracowników został przygotowany sprzęt ochronny. Mogą oni liczyć na antybakteryjne mydło w płynie, maski chirurgiczne oraz środki dezynfekujące na bazie alkoholu. Zostały też wdrożone plany zaktualizowania systemów informatycznych, które optymalizują pracę zdalną.

Koronawirus nie został obojętny dla satartupów w łańcuchu blokowym

W trosce o technologiczne startupy działające w łańcuchu blokowym, centrum inkubacji zdecydowało się na obniżenie czynszy dla nowych firm. Zaoferowano im również wsparcie w ubieganiu się o dotację.

Wszyscy pracownicy biurowi są zobowiązani do pracy z domu. Niestety wirus spowodował, że wiele wydarzeń a regionie Azji, czy Pacyfiku trzeba będzie zaplanować ponownie po ustaniu epidemii.

Wydobycie ucierpiało przez epidemię koranawirusa

Firmy zajmujące się opracowywaniem drogich komputerów, rozwiązań technologicznych pozwalających na bezbłędne obliczenia, ochroną sieci graficznych, czy rejestracją transakcji tracą na korzyść swojej konkurencji.

Producenci tacy jak MicriBT, Canaan, czy Bitmain spodziewają się opóźnień w dostawach spowodowanych wybuchem epidemii.

Brak pracowników zajmujących się wydobyciem spowolniło wydobycie, a użycie nowoczesnego i mocnego sprzętu stało się niemożliwe.

Więcej na forum: