Gdy pod koniec 2017 roku Bitcoin bił rekordy wartości, usłyszał o nim cały świat. Fraza “bitcoin news” stała się wówczas trendem niemal na całym świecie. Jak wygląda sytuacja obecnie, gdy świat trawiony jest epidemią Koronawirusa? Jak radzą sobie z tym najpopularniejsze kryptowaluty, takie jak Bitcoin czy Ethereum? A jak branże, które do tej pory korzystały na rozwoju kryptowalut, takie jak kasyna online?

Światowa gospodarka trafiła do zamrażarki wraz z początkiem roku. Wtedy Chiny musiały wstrzymać produkcję w wielu fabrykach, a ucierpiały na tym wielkie koncerny z całego świata. Badania wykazały, że najmocniej ucierpiały na tym rynku procesy związane z logistyką i rozwojem produktów. Wielkim problemem było przeniesienie działań firm do internetu. 

Huśtawka na bitcoinie

Całe to zamieszanie początkowo odbiło się mocno także na kryptowalutach. Ogromnie ucierpiał Bitcoin, który w marcu stracił niemal dwukrotnie na wartości. Jednak siła i marka tej waluty sprawiła, że cena niemal już wróciła na pułap sprzed epidemii. Podobnie stało się z jego konkurentami.Wieści o kryptowalucie dziś dostępne są z łatwością na wielu portalach, które informują na bieżąco o zmianach wartości na tym rynku.

Siłę kryptowalut w dobie pandemii dostrzegł jeden z najsłynniejszych amerykańskich inwestorów giełdowych, Paul Tudor Jones. Na antenie CNBC potwierdził, że w najbliższym czasie od 1 do 2% wartości jego inwestycji będzie ulokowanych w Bitcoinie. Może dać to sumę nawet 210 milionów dolarów przeznaczonych na kryptowaluty! 

Tego samego dnia został ogłoszony kolejny etap tzw. “halvingu”. To proces, który gwarantuje Bitcoinowi utrzymanie wartości i zapobiega inflacji, dodatkowo zwiększając jego wiarygodność.

Branża hazardowa liczy straty

Branżą, która przechodziła spore trudności był hazard. O ile kłopoty kasyn stacjonarnych są oczywiste, tak zaskoczeniem okazało się jak mocno przed problemami musieli bronić się bukmacherzy.  Zwłaszcza tych analityków, którzy nie brali pod uwagę znaczenia rozgrywek sportowych w portfolio takich firm. 

Jak wykazały analizy, spadek na rynku kryptowalut wpłynął negatywnie na rynek hazardu. Gracze w pewnym momencie znacznie zmniejszyli ilość transakcji dokonywanych przy ich pomocy. Jak się okazuje, kasyna online nie narzekają aż tak bardzo. Odnotowano bowiem znaczący wzrost trwania sesji użytkowników. Gracze nie tylko chętniej odwiedzają kasyna, ale także statystycznie dłużej się w nich bawią. Hazard kryptowalutowy był więc w ostatnich miesiącach wystawiony na ciężką próbę, z której wyszedł obronną ręką.

Pandemia pomoże kasynom?

Dlaczego tak się stało? Odpowiedzi na to pytanie  wydają się proste. Miłośnicy kasyn online tymczasowo wstrzymali grę przy pomocy kryptowalut, bo te straciły na wartości, i czekali na odbicie, które ma miejsce teraz. Dlatego powoli wracają do gry.

Z kolei nadmiar wolnego czasu związany z trwającą pandemią sprawia, że mogą bezkarnie dłużej bawić się w takim kasynie, bo inne obowiązki i tak zostały zawieszone. Skoro teraz rynek kryptowalut się umacnia, gracze pewnie ponownie wrócą do obstawiania zakładów przy ich pomocy w najlepszych kasynach z bitcoinem. Dodatkowo należy podkreślić fakt, że część z nich będzie chciała w kasynie zapomnieć o problemach codziennego dnia. 

Jeśli rozważasz grę w kasynie, które akceptuje kryptowaluty koniecznie najpierw zapoznaj się z opiniami ekspertów. Jedną z osób cenionych w branży jest Jacek Michałski. To ekspert, którego teksty i opinie pomogą ci w znalezieniu miejsca, gdzie będziesz mógł bezpiecznie grać, także przy pomocy kryptowalut.

Podsumowanie

Koronawirus to nie tylko przerażający wirus, ale również wielkie wyzwanie dla gospodarki światowej. Kryptowaluty były atakowane za swoją niepraktyczność, jednak realia pokazały, że to one jako pierwsze się odbudowały. Ich mocna pozycja może pomóc innym branżom gospodarki.