Pan Maksymilian Bączkowski utrzymuje swoje prognozy dal Bitcoina na sesje w najbliższych tygodniach, sugerując w nich, że najstarsza kryptowaluta świata osiągnie poziom 10 tysięcy dolarów albo nawet przebije go i dotrze do poziomu 13 tysięcy USD. Zastrzega przy tym, że przedtem nastąpi skonsolidowanie się kryptowaluty na niższych poziomach, ustalając ich wartość na 9 tysięcy USD. Prognozy te oznaczają, że Bitcoin powinien obecnie rozpoczynać korektę do lokalnej strefy akumulacji, a dopiero później odbić do pułapu 10 tysięcy, dla wielu traderów znaczącej bariery psychologicznej.

Bitcoin „dobija się” o poziom 10 tysięcy dolarów, ale w którym momencie wejść w pozycję na BTC/USD?

Według Maksymiliana Bączkowskiego najbliższy test poziomu 10 tys. dolarów dla Bitcoina jest na jego wykresie przesądzony i dojdzie do niego już wkrótce. Z punktu widzenia inwestorów jednakże ważny jest przede wszystkim wybór odpowiedniego miejsca do wejścia na rynek pozycji Bitcoina, które będzie najkorzystniejsze w zagwarantowaniu dobrego stosunku zysku do ponoszonego ryzyka. Redaktor  uważa, że miałaby to być strefa akumulacji w granicach 8.75-9 tysięcy dolarów amerykańskich, a do której Bitcoin powinien w ciągu nadchodzącego tygodnia rozpocząć wędrówkę korekcyjną.

Phil Konieczny kryzys ekonomiczny to kwestia miesięcy

Około godziny 14:50 29.01.2020 roku kurs Bitcoina oscylował od 9300 USD na Coinbase do 9320 USD na Bitfinex, do zapowiadanego więc przez Bączkowskiego poziomu korekty daleko nie jest i nie było to specjalnie trudne do odgadnięcia, chociaż trend może się przecież diametralnie odwrócić. Tym bardziej że jednak ciągle jest jeszcze trend wzrostowy i kurs BTC do wczoraj rośnie. Jak to się jednak ma do prognozowania wzrostów do 10 000 USD za Bitcoina, czy nawet do poziomu 13 000 USD?

Czy w 2020 roku będzie nowy rekord bitcoina?

Korekta z obecnych poziomów, zejście w okolicy 9 tysięcy dolarów, akumulacja i wybicie w kierunku 10 tysięcy dolarów, to jak najbardziej realny scenariusz, a może za jakiś czas nawet 13 tysięcy. Należy to jednak rozegrać z głową, szczególnie że do drugiego celu jest nadal daleko, jednak pułap 10 mógłby zostać osiągnięty nawet do końca tygodnia.

Obiecujący wykres Bitcoina

Bitcoin najpierw zejdzie do 9 tysięcy USD, a następnie odbije do 10 albo i nawet do 13 tys. USD.

Powyższy wykres BTC/USD pokazuje, że sesja z wtorku 28 stycznia przyniosła niemalże sześcioprocentowe wzrosty, a kurs Bitcoina przybliżał się do poziomu 9 400 dolarów. Już z tego widać testowanie inwestorów na poziomach najwyższych od końca października ubiegłego roku, wraz z rozpalaniem ich oczekiwań odnośnie do kontynuowania trendu wzrostowego.

Rezerwacja lotniczych biletów za Bitcoiny

Jeżeli wsparcie zostanie utrzymane na tym poziomie, to zapowiadany przez Bączkowskiego wzrost do 10 000 USD będzie kolejnym przystankiem do osiągnięcia przez Bitcoin bardzo szybko i nawet może nie być potrzebna przewidywana korekta do poziomu ok. 9 tysięcy dolarów.