Cena aktualna Litecoina to mniej więcej 72,26 USD. W zasadzie to w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin kurs LTC wzrósł już o 2,97 procent. Musimy także zaznaczyć, że w ubiegłą sobotę kryptowaluta ta już po raz pierwszy w bieżącym roku znalazła się powyżej poziomu 70 USD.

O czym dowiemy się z tego artykułu?  Na pewno najważniejsza dla nas będzie sytuacja na samym wykresie LTC. Kolejna kwestia, która także nas interesuje to opinie oraz liczne spekulacje analityków.

Jaka jest sytuacja na wykresie LTC?

W niedzielę ubiegłą cena Litecoina zaledwie wynosiła 54 USD. Po tym wydarzeniu zaczęła wzrastać stopniowo. Może trudno w to uwierzyć, ale w obecnej chwili jest to już ponad 70 USD. Sesja ze wczoraj na LTC otworzyła się na poziomie wynoszącym 67,91 USD, zaś zamknięcie nastąpiło przy 70,82 USD.

Historia Bitcoin – Kiedy i dlaczego powstał Bitcoin?

Musimy także przypomnieć w tym miejscu, że cena Litecoina znalazła się ostatni raz tak wysoko dokładnie 22 września roku ubiegłego. Przez miesiące kolejne kurs LTC oscylował mniej więcej w granicach pomiędzy 40 USD a nawet 60 USD. Warto także dodać, że swoje ATH, a więc poziom najwyższy cenowy ta kryptowaluta osiągnęła w dniu 19 grudnia 2017 roku. Wówczas było to 375,29 USD.

Z kolei 6 lutego 2018 roku cena LTC z poziomu 125,33 USD spadła. Od tamtego czasu sam kurs Litecoina tylko doznał kilku niewielkich odbić. Przykładowo w dniu 21 lutego 2018 roku ta kryptowaluta osiągnęła poziom wynoszący 232,85 USD, aby 30 marca 2018 roku zejść do kwoty 114,68 USD. Zaś kolejny wzrost miał miejsce dwa miesiące później, a dokładnie 7 maja 2018 roku, wówczas kurs LTC wyniósł 177,76 USD. Pod koniec roku 2018, a dokładniej 14 grudnia 2018 nastąpił gwałtowny spadek, aż do 23,67 USD.

Poseł Murdzek zawarł w oświadczeniu majątkowym kryptowalutę Bitcoin

Ożywienie kolejne nastąpiło w roku 2019, dokładnie w czerwcu. Wówczas to kurs LTC się wspiął na poziom wynoszący 141,90 USD, aby przywitać następnie spadki kolejne.

Spekulacje oraz opinie analityków

Musimy także zwrócić uwagę na sam fakt, że na przełomie miesiąca ubiegłego Litecoin aż zyskał 64,9 procent. To właśnie przykuło olbrzymią uwagę wśród inwestorów. Niektórzy nawet twierdzą, że historia w ten sposób zatacza koło, że LTC poprowadzi po raz kolejny Bitcoina na sam szczyt.

Jak w roku 2020 inwestować mądrze w Bitcoina i kryptowaluty?

Wiadomo, że wszelkie opinie są bardzo różne. Co ekspert oraz co opinia, to tak naprawdę inna opinia. Spekulacje również się różnią od siebie. Wiadomo, że każdy z nas ma inny punkt widzenia. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Co więcej każdy ekspert ma swoje racje, które doprowadzają go do danego spostrzeżenia i należy to uszanować. Wiadomo, że bywa z tym różnie. Każdy próbuje swoje zdanie przeforsować. Tak naprawdę sam czas pokaże nam jak Litecoin będzie się prezentował w przyszłości. Najbardziej interesuje nas sama cena.

Wiadomo, że jeśli chodzi o kryptowaluty, to cenę jest bardzo trudno przewidzieć. Najczęściej zaskakuje nas tak bardzo, że nie wierzymy w kursy, które mamy właśnie przed oczami. Musimy się bowiem do tego jednak przyzwyczaić. Jest to obowiązkowe.