Kryptowaluty, inaczej nazywane walutami kryptograficznymi, których istnieje na świecie już kilkaset wzbudzają zainteresowanie zarówno pod względem swobody i niezależności, a także możliwych zysków inwestycyjnych.

KRYPTOWALUTA zwięźlej:

Starając się tłumaczyć to na zrozumiały język, jest to innowacyjny system, który przechowuje informacje o stanie posiadania w umownych jednostkach. Czyli starając się jeszcze prościej wytłumaczyć, działa jak wirtualna waluta.

Posiadacz takiej kryptowaluty, przechowuje ją na swoim komputerze, albo w smartfonowej aplikacji, w tzw. portfelu, do którego dostęp ma tylko właściciel. Transakcje odbywają się elektronicznie, bezpośrednio pomiędzy dysponentem, a kontrahentem.

DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W KRYPTOWALUTY?!

Jednym z istotnych zalet jest to, że transakcje nie są w żaden sposób nadzorowane. Nie ma więc podmiotu który poinformuje organy skarbowe, jak również kryptowaluty są odporne na działania władz danego kraju i bezpieczne od manipulacji i spekulacji osób znajdujących się u władzy.

Kolejnymi faktami, odpowiadającymi na pytanie DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W KRYPTOWALUTY, są możliwości: wymiany ich na prawdziwe towary, obracanie nimi, sprzedawanie kryptowalut w zamian dostając realne pieniądze.

JAK INWESTOWAĆ W KRYPTOWALUTY

Jeżeli zamierzasz kupić swoją pierwszą kryptowalute, najlepiej pierw o niej trochę poczytać, ułatwi Tobie to lepiej zrozumieć technologię za nią stojącą.

Początkowo można zainwestować i kupić trochę Bitcoinów, ponieważ większość innych wirtualnych walut, można nabyć płacąc za nie bitcoinami.

Miejsca gdzie kupisz Bitcoiny za gotówkę to m.in:

– BitBay

– BitPanda

DODATKOWO

Nie ma żadnej instytucji finansowej, która może zablokować konto Wirtualnej Waluty, tak samo nie zajmie jej konta żaden komornik.

PRZYKŁADOWE KRYPTOWALUTY I ICH ZALETY:

Najbardziej znana, której nazwa zapewne wielu osobą obiła się o uszy to :

– BITCOIN

Inne mniej znane, ale równie warte uwagi to:

– RIPPLE

zalety: można rozliczać dolary, euro, franki, ale także bitcoiny

– DASH

zalety: zapewnienie zdecentralizowania systemu podejmowania decyzji i podwyższony poziom anonimowości

– IOTA

zalety: transakcje weryfikują się tutaj same z użyciem małej mocy obliczeniowej

– MONERO

zalety: domyślnie uruchamia wysoką prywatność, chroni transakcje nawet mniej świadomych urzytkowników

– ZCASH

zalety: anonimizacja transakcji

– STEEMIT

zalety: autorzy treści w mediach społecznościowych, są wynagradzani za tworzenie ciekawych rzeczy

– LISK

zalety: możliwość korzystania z bocznych łańcuchów, które korzystają z bezpieczeństwa, jakie zapewnia główny łańcuch lisk

– AUGUR

zalety: można przewidywać wyniki meczów, wyborów i każdego innego wydarzenia

– DOGECOIN

zalety: bloki są potwierdzane co minutę, więc transakcje przechodzą szybciej

Dodatkowym atutem inwestycji w kryptowaluty jest kwestia tego, że jest alternatywną przyszłością dla dzisiejszego pieniądza.

CIEKAWOSTKA NA TEMAT KRYPTOWALUT

Zgodnie z niedawnymi wynikami badań statystycznych , pokolenie millenialsów woli inwestować w kryptowaluty, niżeli w nieruchomości.