W świecie regulacji narastających jak i także paranoi w zakresie samego prania pieniędzy czy też finansowania terroryzmy sama zdolność śledzenia przepływów kryptograficznych aktywów się stała o wiele bardziej istotna, a niżeli wcześniej kiedykolwiek. Firma o nazwie CipherTrace ogłosiła, że zaoferować może kompleksową najbardziej w całej branży funkcję śledzenia wszelkich wirtualnych zasobów. Czy zatem kryptowaluty już przestają być anonimowe?

Dokładnie według Business Wire firma swoją platformę rozwinęła, która jak najbardziej umożliwia sam proces śledzenia wirtualnych zasobów i to dla ponad 700 tokenów.

Kryptowaluty znajdują się pod lupą

Poza tym firma ta twierdzi, że ponad osiemdziesiąt siedem procent wolumenu dotyczących największych kryptowalut śledzonych może być teraz. Do tego wykorzystuje swoje algorytmy zaawansowane.

CEO CipherTrace – Dave Jevans, stwierdził, że zamierza pomagać dostawcom wirtualnych usług aktywów pozbyć się przestępców sieci oraz także terrorystów. Właśnie dzięki temu rynek osiągnie sam poziom zaufania, który jest wymagany do przyjęcia powszechnego jak i także akceptacji rządów.

W dużej obawie przed kryptowalutami….

Rządy, a już zwłaszcza Stany Zjednoczone, wydają się być paranoicznie wyjątkowo. Co więcej także nastawione do kwestii korzystania z cyfrowych zasobów. Wydaje się, że troską główną jest obawa przez unikaniem wszelkich podatków, ale pojawiają się w dalszym ciągu także argumenty dotyczące handlu narkotykami jak i także innymi rzeczami nielegalnymi. Jevans tłumaczy, że do tejże pory duże obszary jeśli chodzi o ekosystem kryptowalut były dla monitorowania CTF oraz AML dosyć nieprzejrzyste. Dostarczając wszechstronną najbardziej technologię dotyczącą kryptowalut pomagają także w tworzeniu gospodarki globalnej kryptowalut o wartości naprawdę wielu bilionów dolarów.

Shannon Holland – CTO firmy dodała, że była to tak naprawdę długa droga jak i także praca intensywna, jaką wykonała firma ta.

Obecnie klienci firmy będą mogli śmiało monitorować transakcje, które są zawierane za pomocą USDT, LTC, ERC-20, ETH, BCH czy też BTC oraz tak naprawdę wielu, wielu innych tokenów.

Ekspertka do spraw finansowych dochodzeń – Pamela Clegg powidziała mediom, że BTC tak naprawdę zajmuje miejsce centralne  na rynku ze względu na płynność swoją, ale jednak miliardy dolarów przepływa także przez altcoiny to w zasadzie każdego dnia.

Aby móc zlikwidować wszelkie luki w praniu właśnie pieniędzy w kryptowalutach, ujawnić musimy więcej liczny prawdziwej transakcji nielegalnych, które miejsce mają w zasadzie w całym ekosystemie. Platforma CyrptTrace na pewno to zapewnia. Gwarantują one regulacyjnym organom, giełdom jak i także inwestorom widoczność na ponad osiemdziesięciu siedmiu procent samego wolumenu obrotu właśnie na rynku wirtualnych aktywów. Musimy szczerze powiedzieć, że zdecydowanie wypowiedź ta nas zaintrygowała i zastanawiamy się co będzie z tym wszystkim dalej. Musimy być jak najbardziej na bieżąco.

Wypowiedzi udzielił serwis: https://www.bitcoin-squad.com/pl/