Gdzie działalność prowadzą najważniejsze spośród giełd kryptowalut na świecie oraz ile tam ich jest? które z krajów poszczycić się mogą największą ilością giełd? Na te oraz także na inne pytania odpowie nam dokładnie raport z analitycznej platformy Blockchain Crystal.

Badania o giełdach kryptowalut

Centra cyfrowe wymiany kryptowalut są elementem nieodłączonym rozwoju oraz także funkcjonowania obecnej branży blockchain, bitcoina oraz akywów cyfrowych. Blockchain Crystal przygotował raport bardzo szczegółowy, który charakteryzował działalność najważniejszych spośród giełd kryptowalut w latach między 2013, a 2018/2019. Między innymi z niego dowiemy się gdzie na przykład znajduje się najwięcej centr kryptowalutowych wymiany oraz ile dokładnie ich tam jest.

Dane podstawowe przedstawiają ilość tych najważniejszych oraz najbardziej istotnych dla rynku  kryptowalu giełd w państwach z grupy G20 oraz innych.

Państwo, które wysuwa się na prowadzenie to UK (Wielka Brytania). W Wielkiej Brytanii znajduje się aż 43 giełdy. Zaraz za Wielką Brytanią plasuje się bardzo ciekawa grupa giełd, które nie zadeklarowały bazowego miejsca działalności. Jest ich więcej niż 30.

Drugie miejsce pośród krajów poszczególnych, które opływają w kryptowaluty to Stany Zjednoczone. W Stanach Zjednoczonych znajduje się 27 giełd. Kilka giełd istotnych mniej znajdziemy w Singapurze czy też w Hongkongu.

Na miejscu piątym, już odbiegającym znacznie od czołówki plasują się Australia oraz także Chiny. W każdym z nich jest zarejestrowanych dokładnie 9 giełd.

Warto spojrzeć jeszcze na mapę świata jeśli chodzi o dystrybucję giełd kryptowalut. Widać wyraźnie, że ich geografia skupia się głównie w UK, UE, USA, a do tego w rejonach Pacyfiku jak i także w rejonach Azji.

Każde z miejsc rządzi się swoimi prawami

Warto się zastanowić, dlaczego najważniejsze z giełd kryptowalut decydują się na prowadzenia działalności w danym, a nie w innym miejscu na Ziemi. Nie jest to absolutnie żaden przypadek.

Na pewno każdy z nas świetnie się domyśla, że czynnikiem głównym, który przemawia za tym, aby prowadzić kryptowalutowo-finansową działalność na konkretnym obszarze czy też nie, są wszelkie regulacje. Regulacje prawne, które dotyczą finansowego sektora obowiązują absolutnie w każdym z wymienionych krajów, a właśnie z kryptowalutami jest o wiele, wiele trudniej. Giełdy wybierają takie miejsca, w których będą mogły prowadzić legalną oraz bezpieczną działalność. Co więcej nie chcą mieć obawy przed wypowiedzeniem ze strony płatniczych instytucji umowy i to z dnia na dzień. Takie sytuacje niestety się zdarzają, a już szczególnie w naszym kraju, a więc w Polsce.

Zupełnie innym powodem, dla którego giełdy się decydują na ekspansję danego rynku jest jego wielkość, możliwości rozwojowe oraz możliwości dotarcia do bardzo dużej ilości klientów. Na pewno Stany Zjednoczone są takim miejscem. Regulacje może i nie sprzyjają, ale jednak z czasem jest o wiele lepiej. Rynek na pewno jest tego wart.