Oznaki kryzysu ekonomicznego są widoczne na całym świecie. Wszelkie informacje o sytuacjach bardzo nieciekawych napływają z przeróżnych krajów. Czy może on być kwestią miesięcy. Według Phila Koniecznego jest to jak najbardziej prawdopodobne.

Oznaki kryzysu są już widoczne w Stanach Zjednoczonych

Spowolnienie gospodarcze jest nie tylko widoczne w Europie, ale także w USA. To właśnie ze Stanów Zjednoczonych napływają do nas dosyć niepokojące dane. ISM dla sektora usług spadł w zeszłym miesiącu z 62,6 punktów do 50,4 punktów. Jest to poziom najniższy od sierpnia 2016 roku. Wielu analityków jest tym stanem rzeczy przygnębionych, ponieważ nie takie oczekiwania były. Okazuje się bowiem, że każdy wskaźnik aktywności jest wyliczany przez ISM spadł także z 49,1 punktów do 46,8 punktów

Spore zamieszki w Hongkongu

Wciąż nieciekawa jest sytuacja w Hongkongu. Całkiem niedawno głośno o tym było, że obywatele w obawie, że rząd im zamrozi środki, wypłacają masowo gotówkę z bankomatów. Wielu z nich dostrzegło swój jedyny ratunek w kryptowalutach, a szczególnie w BTC. Jest to świetna alternatywa, która dla nich stanowi szansę na ochronę kapitału własnego. Bardzo ciekawe jest to, że komunika zamieszczony w bankomatach, informujący, że wypłata jest niemożliwa się stał już normą.

Chiny wprowadzają pełną inwigilację

Ten kraj chce pozbawić prywatności swoich obywateli. Został wprowadzony system, który na ulicach rozpoznaje twarze, aby śledzić ludzi oraz odbierać im czy też przyznawać punkty. Osoby, które mają problemy finansowe, niespłacone kredyty czy też nie przestrzegają prawa, pozbawione są pewnych przywilejów. Wymienić tutaj można wzięcie pożyczki czy też lot samolotem. Również przerażające jest to, ze dostęp do Internetu będą mieli jedynie obywatele zweryfikowani. Celem głównym jaki system ten sobie zakłada jest po prostu pełna kontrola wszystkich ludzi w ten sposób, aby móc ich segregować oraz także tylko tych wynagradzać, którzy przysłużyli się bardziej państwu. Oczywiście z taką ideą nie każdy się zgadza. W związku z tym protestujący nakładają na twarz hologram specjalny, po to, aby móc zmylić inteligencję sztuczną

Turecki rząd zamraża konta prawie 3,3 milionom obywateli

Mieszkańcy Turcji, którzy na czas nie zapłacili podatku na pewno nie mają lekko. Rząd w zasadzie z dnia na dzień zamroził im konta. To zaś zdaniem Phila Koniecznego pokazuje różnice pomiędzy samą gotówką a kryptowalutami. Nad Bitcoinami przecież sobie sami sprawujemy kontrolę.

Deutsche Bank zwalnia pracowników masowo

Miesiąc temu było o tym bardzo głośno, że bank z Danii planuje zredukować aż osiemnaście tysięcy miejsc pracy. W ciągu osiemnastu miesięcy zostało zwolnionych aż pięć tysięcy pracowników. Kolejne dziesięć tysięcy osób ma zostać pozbawionych stanowisk w czasie nadchodzącym. Jak widać na załączonym obrazku sprawa jest naprawdę poważna. Pozostaje nic innego jak tylko przyglądać się poczynaniom w różnych krajach. Zapowiada się ciekawie.