Robert Kiyosaki – autor bestselleru o nazwie „Bogaty ojciec,biedny ojciec” dokonał bardzo śmiałych cenowych prognoz dla trzech aktywów, które trzyma w swoim portfelu. Znalazł się wśród nich Bitcoin!

Do najważniejszych informacji należy to, że:

– Zdaniem Roberta Kiyosaki cena bitcoina wyniesie za trzy lata 75 000 USD,

– Biznesmen amerykański zwrócić także uwagę na upadającą ekonomię oraz także niekompetencję FED-u.

Czy Bitcoin za trzy lata będzie po 75 000 USD?

Z takiego właśnie założenia wyszedł amerykański przedsiębiorca oraz inwestor – Robert Kiyosaki. Nie tak dawno się podzielił swoimi spostrzeżeniami na temat systemu finansowego obecnego. To właśnie w jego opinii ekonomia się chyli znacznie ku upadkowi. Dlatego właśnie postawił na takie aktywa jak: Bitcoin, srebro oraz złoto.

Rober Kiyosaki oznajmił w swoim tweecie, że nadzieja zanika. Kupił więcej srebra, złota oraz Bitcoinów.

Autor bestselleru pod tytułem „Bogaty ojciec, biedny ojciec” również przedstawił bardzo ciekawe prognozy. Dokładnie były to prognozy długoterminowe dla tychże wszystkich trzech aktywów. To właśnie w jego oczach wartość BTC za trzy lata może nawet sięgnąć 75 000 tysięcy USD. Musimy także w tym miejscu przypomnieć, że kurs obecny tejże kryptowaluty wynosi około 9 700 USD. Jak do tej pory ATH Bitcoina dotychczasowe to grubo ponad 20 000 USD. Kiedy mogliśmy to zaobserwować? Tak naprawdę taki rajd BTC zanotował pod koniec 2017 roku w grudniu.

Czy to już upadająca ekonomia?

Wszystko to wygląda bardzo interesująco. Niektóre aspekty wydają się wręcz nieprawdopodobne. Robert Kiyosaki w tweecie swoim odniósł się między innymi do stymulacyjnego pakietu, który został uchwalony dokładnie przez Izbę Reprezentantów Stanów Zjednoczonych o wartości trzech bilionów dolarów. Także oskarżył FED, a więc amerykański System Rezerwy Federalnej o wszelkie niekompetencje.

Nic zatem dziwnego, że jak najbardziej dostrzega ona przyszłość o wszelkich aktywach o podaży ograniczonej. Bowiem wiedzy, że na tle trendów makroekonomicznych dołożą wszelkiego rodzaju starań, aby tylko móc zabezpieczyć samą wartość swoich oszczędności i to na dłuższą metę. Z tego właśnie względu tak mocno on postawił na szlachetne metale oraz także na BTC. Jak będzie pokaże nam czas. Musimy się uzbroić w cierpliwość. Będziemy z olbrzymią przyjemnością obserwować jak dalej potoczą się sprawy.

Musimy w tym miejscu również przypomnieć wszelkie poglądy Roberta Kiyosaki. Chodzi dokładnie o poglądy dotyczące tematu walut fiducjarnych. Dokładnie to w kwietniu bieżącego roku Robert Kiyosaki okrzyknął je mianem pieniędzy fałszywych. Musimy przyznać, że była to bardzo odważna teza. Czy się z nią zgadzamy czy też nie zależy tylko i wyłącznie od nas. Czas pokaże czy Robert Kiyosaki był w błędzie, a może jednak miał rację? Może być różnie. Jednak wielu ekspertów z Robertem Kiyosakim się zgadza. Jest to jednak autorytet w tej dziedzinie. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.