Autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, Robert Kiyosaki twierdzi, że „dolar umiera”. Skomentował w ten sposób niedawny rajd bitcoina i wzrost ceny BTC w stosunku do złota i srebra oraz do dolara.

Kiyosaki stwierdza, że w chwili, kiedy dolar umiera należy kupować tyle BTC, złota i srebra, ile tylko można. Gdy dolar upada liczy się nie cena, ale ilość posiadanych jednostek bitcoina, złota i srebra.

Kupujcie bitcoiny! – Drukarki FED to zło!

Według Kiyosakiego, zabierającego głos w sprawie Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych i banku centralnego drukujących każdego roku nawet biliony dolarów, inwestorzy powinni kupować srebro oraz bitcoiny i powinni to robić bez względu na to, który z kandydatów wygra wybory prezydenckie.

Kuyosaki przy tym przyznaje, że: „Oczywiście chcę, żeby Trump wygrał. Napisaliśmy razem dwie książki. Jego synowie są moimi przyjaciółmi.”.

Mówi jednak o prawie do wyboru własnego prezydenta i bez względu na to, który z biorących udział w wyścigu do Białego Domu wygra, trzeba nadal kupować złoto, srebro oraz bitcoiny, gdyż czarnym charakterem są tutaj drukarki FED i Departament Skarbu.

Czy BTC pokona na dłuższą metę dolara?

Niewielu poparłoby twierdzenie o śmierci dolara, ale wszyscy widzą, że bitcoin radzi sobie świetnie, a w chwili pisania tych słów (17.11.2020, godzina 9:32) BTC kosztuje ok. 16 732 USD.

Stan Druckenmiller jest zdania, że dolar amerykański mocno w nadchodzących latach spadnie, a Duckenmiller jest  jednym z najbardziej szanowanych zarządzających aktywami na świecie. Ponadto podczas tego samego wywiadu dla stacji CNBC uznał bitcoina za lepsze aktywo do inwestowania w czasie inflacji od złota. Przyznał jeszcze, że sam inwestuje w inne metale szlachetne od złota, a bitcoina znaje za wysoce opłacalną klasę aktywów w nadchodzących latach.

Z kolei Paul Tudor Jones, kolejny inwestor z Wall Street, a przy tym miliarder wypowiada się podobnie i również inwestuje w bitcoina. Jones twierdzi, że świat przechodzi niepewny ekonomiczny okres, a do tego zmiany geopolityczne nie widziane od dziesięcioleci, posiadanie bitcoina jest po prostu logiczne.

Sprawdź opcje płatności Bitcoin za CBD na nasionakonopikatowice.pl