Dane mówią bardzo dużo

Według danych pochodzących od BitInfoCharts już istnieje ponad milion portfeli BTC, które przechowują kryptowalutę o wartości ponad dziesięciu tysięcy dolarów. Sam wzrost liczby takich adresów spowodowany jest ostatnim rajdem Bitcoina, którego sama cena oscyluje obecnie na poziomie 15 500 dolarów.

W momencie, w którym pisany jest ten właśnie artykuł BitInfoCharts podaje, że takową sumę przechowuje dokładnie liczbę 1 084 513 portfeli. Te liczby wcale nie oznaczają, że ponad milion osób posiada już Bitcoina wartego dziesięć tysięcy. Jednak osoba przecież może posiadać bardzo wiele portfeli. Zaś z drugiej strony, wiele wielorybich największych adresów, przechowuje zasoby naprawdę wielu osób, ponieważ są to portfele giełd kryptowalutowych.
Jednak jest to milowy kamień dla BItcoina, który był w ostatnim czasie po stronie byków. W ciągu ubiegłego miesiąca, jego cena wzrosła z dokładnie 10 700 dolarów, do wartości obecnej 15 630 dolarów. Oznacza to nic innego jak przyrost miesięczny o czterdzieści sześć procent.
Liczby pokazują nie tylko same dane dotyczące dużych portfeli, ale także to jak sama kryptowaluta rozłożona jest na adresach skromnych. Znaczna większość adresów BTC, ponieważ około szesnastu milionów, czyli czterdzieści osiem procent wszystkich portfeli – przechowuje pomiędzy 0 a 0,0001 BTC. Kolejne to te, które przechowują od 0,001 do 0,0125 BTC. Takowych portfeli istnieje osiem milionów i stanowią one dwadzieścia pięć procent wszystkich adresów w danej sieci.

Ethereum oraz Altcoiny

Byczy rajd pomimo tych ostatnich słabości także odnotowało ETH. Ethereum obecnie kosztuje 460 dolarów, jednak moneta kilka godzin temu dotykała szczytu na poziomie wynoszącym 470 dolarów. Pomimo samej stagnacji Bitcoina przy cenie około 15 500 dolarów, ETH w ciągu doby odnotowało dziesięcioprocentowy wzrost, który spowodowany był w dużej mierze uruchomieniem depozytowego kontraktu Ethereum 2.0. Trochę to skomplikowane.

Zamawiaj cbd za bitcoin na Cbdolejki.com.pl