Najnowsze dane przedstawiane przez Skew wykazują, że ilość fizycznie rozliczanych kontraktów terminowych Bakkt przewyższyła wolumen produktu, który był rozliczany w gotówce. Przy średniej dziennej wysokości wolumenu na poziomie 14 milionów dolarów amerykańskich więcej traderów jest zainteresowana rozliczeniem zawartych kontraktów w Bitcoinie. Mamy więc więcej Bitcoinów a mniej waluty fiducjarnej.

Mocny i zdecydowany start Bitcoina w rok 2020 skłonił inwestorów instytucjonalnych do zastanowienia się nad przyjęciem pozycji wyczekującej ze wskazaniem na wzrost wartości coina. Przy tym okazało się, że w tym najlepszym dla Bitcoina styczniu od siedmiu lat, spory udział miały wolumeny właśnie inwestorów instytucjonalnych.

Bitcoin wyraźnie z wiatrem w żaglach

Początek lutego odnośnie do rozliczanych fizycznie kontraktów terminowych Bakkt przyniósł nowy rekord, którego wysokość osiągnęła 11,6 miliona dolarów w kontraktach otwartych. ogólnie rynek ten odnotował aż 114-procentowy wzrost w przeciągu jednego tygodnia. Pojawiają się spekulacje na temat nowych nabywców wchodzących na ten rynek, w tym inwestorów instytucjonalnych, a to zapowiada wzrost parcia na Bitcoin i jego zwiększone możliwości dotyczące dalszych wzrostów.

Historia Bitcoin – Kiedy i dlaczego powstał Bitcoin?

Według danych najświeższych wzrost wolumenu Bakkt odnoszący się do stcznia roku 2020 można uznać za umiarkowany, a według BakktBot otwarte kontrakty futures na Bitcoinie mają obecnie wartość 17.8 miliona dolarów amerykańskich.

Co jednak jest warte odnotowania, traderzy w coraz większej liczbie wybierają do rozliczenia swoich kontraktów futures, kryptowalutę Bitcoin, a nie pieniądz fiducjarny.

Od ilości otwartych, bitcoinowych kontraktów na giełdzie kryptowalutowej Bakkt ma także swój oddźwięk we wzroście ogólnego wolumenu, a również Skew potwierdza, że kontrakty na platformie są coraz częściej rozliczane nie gotówką, ale właśnie w kryptowalucie Bitcoin, na którą były zawierane.

Dalej Skew informuje, że kontrakty futures na BItcoin w ubiegłym miesiącu osiągnęły wartość średnią na poziomie 11 milionów USD. Jednocześnie w analogicznym okresie kontrakty rozliczane fizycznie odnotowały uśredniony wolumen w wysokości 14 milinów USD.

Afryka – istotny gracz w rozwoju koncepcji kryptowalut!

Instytucje

Rośnie liczba inwestorów instytucjonalnych zdecydowanych na rozliczenie swoich kontraktów Bitcoinem, co zdecydowanie jest sygnałem dla okresu byczego w notowaniach dla kryptowaluty i dotyczącym nie tylko kontraktów, ale całości rynku Bitcoina. Arcane Research w swoim raporcie ze stycznia 2020 wskazuje na wzrost zainteresowania instytucji Bitcoinem

W tym samym raporcie zauważono, że Bakkt dostarczył w styczniu, dokładnie dnia 17, 230 kontraktów futures na Bitcoiny i miały one 2 miliony dolarów wartości nominalnej. Jeżeli porównać to z rokiem ubiegłym, to w października było to 15 kontraktów, w listopadzie 17, a w grudniu zaledwie osiem.

Lisk ulubiona kryptowaluta Polaków, wystrzeliła do góry o 25%

Widać gołym okiem ogromny wzrost wolumenu futures na Bitcoiny w Bakkt, a z dotychczasowej średniej z 2019 roku o wartości 13,3 bitcoinów, wzrost wyniósł aż 1625 procent .