Ostatnie notowania na przestrzeni dwudziestu czterech godzin, a dotyczące kryptowaluty Lisk, to niemalże 25% wzrosty i obecnie cena LSK wynosi ok. 1.8 dolara amerykańskiego. Jest to duży progres i warto się zastanowić, czy u jego podstaw leżą jakieś uzasadnione przyczyny.

Duże wpompowywanie kapitału w LSK?

W popularnym rankingu dla kryptowalut, publikowanym przez CinMarketCap, Lisk znajduje się obecnie na 39 miejscu, a kapitalizacja rynkowa kryptowaluty zawiera się w liczbie 218 947 889 USD. Zestawiając obecne wzrosty do ATH z 7 stycznia roku 2018, można uznać, że są one niczym, ale od tamtego terminu minęło wiele czasu, a Lisk od dawna nie notował aż tak wysokich wzrostów, ani tak wysokich poziomów cenowych.

Jak w roku 2020 inwestować mądrze w Bitcoina i kryptowaluty?

Otwarcie sesji w dniu wczorajszym na LSK rozpoczęło się od ceny 1.48 USD, ale zamknięcie nastąpiło już na poziomie 1.71. Ponadto kurs Liska w dniu dzisiejszym wystartował z poziomu 1.76 USD i obecnie znajduje się na poziomie 1.81 USD (Bittrex – godzina 13:10), a w dniu dzisiejszym przekroczył nawet poziom uśredniony 1.94 USD za sztukę. Warto również odnotować, że poziom 1.8 USD, kryptowaluta LSK ostatnio odnotowała w lipcu 2019 roku, gdy obecnie jest wyraźnie na topie wzrostów. W przeciągu ostatniego tygodnia Lisk zyskał aż 72.35%, a biorąc pod uwagę notowania z bieżącego roku, czyli styczniowe i obecne lutowe, jest to już wartość 89%.

Co może być przyczyną dużych wzrostów Liska?

Oczywistych powodów dla tak dużych wzrostów Liska w ostatnim okresie brakuje, ale to wcale nie oznacza, że nie można się ich doszukiwać. Może to być powiązane ze wzrostem na Bitcoinie, który przebił dziś granicę 10 000 USD i pnie się dalej (obecna cena na rynku otwartym oscyluje w granicach 10 146 USD za Bitcoin), gdyż mieliśmy już w przeszłości podobne korelacje pomiędzy kryptowalutami, a może to być przyczyna inna.

Cena LTC (Litecoina) osiąga poziom rekordowy w roku 2020

Przez obserwatorów kryptowaluty Lisk został odnotowany wyraźny postęp prac na kierunku Lisk 3.0, a która to aktualizacja ma wprowadzić znaczące ulepszenia w ekosystemie tego lubianego przez Polaków altcoina. Eksperci zauważają również inne możliwe przyczyny znaczących wzrostów.

Bitcoin zmierza w kierunku 13 tys. dolarów

Na popularnej japońskiej giełdzie kryptowalutowej, Coincheck Lisk został nie tak dawno temu wylistowany, a giełda ponadto uruchomiła dla niego usługę tyczenia. Nie jest to jeszcze usługa wprowadzona permanentnie, ale ciągle znajduje się w fazie testowej, jednakże warto zauważyć, że platforma obiecała posiadaczom Liska, że będzie się z nimi dzieliła nagrodami. Czy to jest główny powód tak dużego pragnienia posiadania przez inwestorów akurat tej kryptowaluty? Otóż niewykluczone.

Historia Bitcoin – Kiedy i dlaczego powstał Bitcoin?

Wysokość nagród obiecanych przez giełdę Coincheck ma być uzależniona właśnie od ilości posiadanego kapitału w kryptowalucie Lisk, a to już może się przekładać na tak wyraźny wzrost popytu. Jeżeli do tego dodamy jeszcze, że posiadacze niechętnie będą się Liska pozbywali, to dalszy wzrost na nim jest bardzo wysoce prawdopodobny, gdyż znacznie może zostać ograniczona podaż LSK.