Analitycy zgodnie twierdzą, że gdzieś tam na świecie się ukrywa wieloryb bitcoinowy z 80 000 BTC w portfelu, które są warte aż 739 000 000 dolarów. Pomimo tego, że jest on od ośmiu lat nieaktywny, to jeśli się zdecyduje teraz na sprzedaż bitcoinów, to całkowicie może zmiażdżyć rynek. Niestety takich wielorybów jest więcej.

Whare Alert – wieloryby bitcoinowy zagrożeniem dla rynku

Podczas wywiadu, który można przeczytać tutaj dla SFOX, analitycy krypto dokładnie z Whale Alert powiedzieli, że istnieją na świecie „uśpione bitcoinowe wieloryby”, które nagle mogłyby się zdecydować na sprzedaż swoich monet. Mogłoby to doprowadzić do pewnego rodzaju zmiażdżenia rynku. Podano przykład danego adresu, na którym aż odnotowano 80 tysięcy BTC, wartych według kursu aktualnego około 739 milionów dolarów. Analitycy twierdzą, że sprzedaż aż tylu Bitcoinów w bardzo krótkim czasie może mieć naprawdę wpływ ogromny na kurs tej największej kryptowaluty na świecie.

Analitycy podczas wywiadu powiedzieli, że jeśli naprawdę jest taki wieloryb, który trzymał tak długo swoje monety, to nic z nimi nie robiąc, teraz zdecydujemy dobra, je sprzedając, to może całkowicie w pojedynkę zmiażdżyć rynek.

Whale Alert jednak twierdzi, że jest nie to jasne, czy właśnie ten wieloryb czeka po prostu na moment odpowiedni, aby móc wszystko sprzedać, czy też utracił prywatny klucz oraz nie może ich kompletnie odzyskać. Analitycy także dodają, że jest możliwe, że osoba, do której te Bitcoiny należą zmarła po prostu i nic nikomu kompletnie nie przekazała.

Powiedzieli, że jedyne co tak naprawdę możemy zrobić, to czekać jak i także obserwować czy też adres monety swoje przenosi. Ten adres, zresztą podobnie jak wiele, wiele innych nieaktywnych adresów wielorybich otrzymywał niewielkie ilości BTC w miesiącach ostatnich. Jednak mogą one pochodzić od użytkowników zwykłych w ramach jakiś testów lub też od kogoś, kto zidentyfikować próbuje, kto za tym adresem stoi.

Wieloryby bitcoinowe już wpływały na ceny BTC

Zaznaczyć warto, że wieloryby, które zrzucają swoje kryptowaluty na rynek nie są absolutnie niczym nowym. To już było kilka takich właśnie sytuacji. Dla przykładu pomiędzy 29 sierpnia i 6 września roku 2018, pewien duży wieloryb na giełdach sprzedał monety, które są o wartości aż jednego miliarda dolarów. W tamtym czasie to doprowadziło do spadku ceny BTC już o piętnaście procent.

Jak wcześniej poinformował CryptoGlobe, niektóre bitcoinowe wieloryby takie spadki ce wykorzystują, aby jeszcze gromadzić więcej monet.

Kurs aktualny Bitcoin (BTC)

Obecnie jeden Bitcoin to koszt około 9 258 USD. W ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin BTC zanotował spadek o mniej więcej 1,1%. Takie informacje mamy od CoinMarketCup. Co jak co, ale naprawdę kursy są bardzo interesujące. Byliśmy już świadkami wzrostu kursu jak i także jego spadku. Wiadomo, że rynek kryptowalut jest nieziemsko dynamiczny oraz także potrafi nas zaskoczyć.