Kurs Ethereum obecnie się znalazł na blisko siedmioprocentowym minusie w ciągu zeszłej dobry. Cena Ethera wznosi się nadal nad poziomem 200 USD.

Czy zatem w dalszym ciągu powinniśmy się obawiać kolejnych spadków? Warto zapoznać się ze zdaniem osób, które znają się na kryptowalutach. Oczywiście każdy z nas może mieć swoje zdanie na ten temat. Są to jednak analizy. Nawet jeśli analizy są oparte na badaniach, to musimy się liczyć z tym, że prognozy mogą się nie do końca sprawdzić.

Bywa z tym różnie. Jak będzie tym razem już niedługo się przekonamy. Poznajmy jednak obecną sytuację na wykresie Ethereum oraz wszelkie opinie i prognozy analityków kryptowalutowych. Możemy sobie na ich podstawie wyrobić swoje zdanie czy też przyznać któremuś z analityków rację.

Obecna sytuacja na wykresie Ethereum

Sesja wczorajsza na Etherze otwarta została na poziomie, który wynosił dokładnie 215,35 USD. Z kolei zamknięcie miało miejsce na poziomie wynoszącym 210,93 USD. Był to zatem spadek, który wynosił dokładnie 4,42 USD, co daje dokładnie 2,05 procenta.

Kurs aktualny tejże kryptowaluty wynosi jakieś 201,02 USD. Z dwudziestoczterogodzinnym zakresie znajduje się on na minusie wynoszącym 6,91 procenta. Czy jest to dużo czy mało na obecną chwilę, to musimy sobie już odpowiedzieć samodzielnie.

Opinie oraz prognozy kryptowalutowych analityków

Zdaniem dyrektora operacyjnego w RealTPlatform – Davida Hoffmana w roku obecnym czekają na nas dwa dosyć fundamentalne wydarzenia. Wydarzenia te mogą skutecznie zapoczątkować hossę na kryptowalutowym rynku. Mowa tutaj o niczym innym jak o halvingu Bitcoina oraz do tego nie możemy zapomnieć o wdrożeniu ETH 2.0.

Dosyć podobny tok myślenia ma bardzo znany kryptowalutowy analityk – Adam Cochran. Bowiem także on potwierdził, że wprowadzenie znacznych ulepszeń w Ethereum wywołać może naprawdę ogromne zmiany na całym rynku. Czy tak się stanie? Oczywiście musimy się uzbroić w cierpliwość. Na pewno przekonamy się o tym w niedługim czasie. Możemy tylko zastanowić się czy mamy podobny tok myślenia czy też raczej Adam Cochran ma znacznie inne zdanie na ten temat.

Czy Microsoft, IBM oraz Amazon akumulują Ethereum?

Jak się okazuje, naprawdę wiele popularnych firm naprawdę mocno wierzy w Ethereum. Jakiś czas temu znany nam już Adam Cochran przeprowadził naprawdę bardzo ciekawe badania na temat wszelkich wielorybów Ethera. Wziął pod lupę dziesięć tysięcy adresów Ethereum z możliwie największym saldem. Okazuje się, że co po niektóre z nich mają spore powiązanie z takimi firmami jak Walmart, Amazon, JPMorgan, Microsoft czy też IBM. Nie można oczywiście w stu procentach stwierdzić, że jest to faktycznie korporacyjna inicjatywa, jednak same wyniki przeprowadzonej analizy są naprawdę bardzo interesujące.

Kolejną dosyć ciekawą kwestią jest to, że aż siedemnaście procent podaży Ethereum dokładnie 16,6 miliona Ethereum jest przypisane do dziesięciu największych adresów.