Miliony przejęte przez chińską policję

Plus Token była to piramida finansowa funkcjonująca w przestrzeni kryptowalutowej. Chiński rząd przejął kryptowaluty, przy obecnych kursach byłyby one warte około 4,2 miliardy dolarów amerykańskich! Zgodnie z obowiązującym obecnie w Chinach prawem pieniądze te zostaną przejęte przez skarb państwa.

Program Plus Token

Program partnerski Plus Token działający w branży kryptowalutowej przyciągnął do siebie miliony inwestorów. Oficjalnie mówi się o ponad 2,5 milionach inwestorów, którzy brali udział w piramidzie finansowej. Piramida przez cały okres swojej działalności zdołała rozbudować się na imponujące 3 293 szczeble.

Z dokumentów, które zostały ujawnione, możemy wyczytać, że programowi Plus Token skonfiskowane zostały takie kryptowaluty jak: Bitcoin, Ether, Litecoin, EOS, DASH, XRP, Bitcoin Cash, Tether, DogeCoin.

Kto zawinił i kto poniesie karę?

Plus Token oszukał swoich użytkowników na kwotę rzędu 7,6 miliarda USD. Ponad 2 miliony użytkowników, którzy ulokowali swoje oszczędności w tej platformie, zostało okradzionych ze swoich pieniędzy.

Do tej pory udało się wskazać 15 osób zamieszanych w to wielkiej skali oszustwo. Zostały one skazane na wyrok od 2 do 11 lat pozbawienia wolności oraz grzywny wynoszące od 100 tysięcy dolarów amerykańskich do nawet miliona.

Co się stanie z pieniędzmi?

19 listopada chiński rząd wydał orzeczenie, w którym szczegółowo zostało opisane, w jaki sposób zostaną podzielone przejęte aktywa. Według sądu obowiązujące w Chinach prawo zobowiązuje do przekazania przejętych od Plus Token pieniędzy na rzecz skarbu państwa.

Gdyby rząd chiński zdecydował się na wymianę wszystkich kryptowalut w chili obecnej otrzymałby 4,2 miliardy dolarów. Nie wystosowano jednak żadnego oświadczenia, które mówiłoby o tym, czy kryptowaluty zostaną sprzedane. Prawdopodobnie duża część z nich może z czasem jeszcze zyskać na wartości, co pozwala nam domniemywać, że na chwilę obecną kryptowaluty pozostaną w swojej obecnej formie. W jaki sposób Chiny będą rozporządzały całością zdobytego kapitału, prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy.

Znajdź więcej informacji na vouchercbd.com