Cathie Wood wywodząca się z ARK Invest uważa, że nowa sekretarz skarbu Stanów Zjednoczonych Janet Yellen nie rozumie totalne kryptowalut. Odniosła się do stwierdzenia niedawnego byłej prezes Fedu, w która ta zauważyła, iż Bitcoin jest nieefektywny „wyjątkowo” pod względem energetycznie oraz stanowi także narzędzie terrorystów czy też przestępców.

Cathie Wood mocno krytykuje Janet Yellen

Cathie Wood uważa, że Janet Yellen nie rozumie w ogóle tego, jak konkretnie działają kryptowaluty. Stąd się też bierze jej niechęć właśnie do Bitcoina.

Cathie Wood z ARK Invest twierdzi, że nowa sekretarz skarbu USA Janet Yellen nie rozumie kryptowalut. Odniosła się do niedawnego stwierdzenia byłej prezes Fedu, w którym ta zauważyła, że Bitcoin jest „wyjątkowo” nieefektywny energetycznie i stanowi narzędzie przestępców i terrorystów.

Obalenie mitów

Cathie Wood nieco się przeciwstawia także stwierdzeniu, że Bitcoin tylko marnuje energię. Poleca analizę dokładną księgi białej Yassine Elmandjry, która ten mit obala. Uważa, że sama ilość energii zużywanej poprzez sieć Bitcoina to ułamek tego, ile konkretnie potrzeba do wydobywania złota czy też utrzymania tradycyjnej finansowej infrastruktury.

Cathie Wood nie zgadza się kompletnie także z pomysłem, że Bitcoin w jakimś sensie może pomagać przestępcom. Zauważa jednak, że blockchain publiczny w rzeczywistości ułatwia bardzo funkcjonariuszom organów ścigania oraz śledzenia przepływów nielegalnych pieniędzy.
Jeśli zaś chodzi o przestępczą działalność,to warto się na pewno odnieść do rozmowy. Chodzi o rozmowę, którą Cathie Wood odbyła na pewnej z konferencji z agentem FBI. Powiedział jej oficjalnie, że blockchain jest możliwie najlepszą rzeczą, jaka funkcjonariuszom FBI się kiedykolwiek przytrafiła. Jak widzimy zdania są różne. Bez wątpienia jednak powyższe argumenty oraz zdanie funkcjonariusza FBI do nas przemawia. Wiadomo, że na każdy temat znajdą się zarówno zwolennicy, jak i także przeciwnicy danego rozwiązania.