W ciągu ostatnich kilku miesięcy kryptowaluty stały się gorącym tematem, a przez głowę niejednego z nas przewinęła się myśl: „jak kupić Bitcoiny”? Jednak BTC tak jak i każda inna inwestycja wymaga dokładnego przeanalizowania wszystkich mocnych i słabych stron, jeszcze zanim sięgniesz do swojego portfela. Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy dla Ciebie podręczną ściągawkę, w której zamieściliśmy kilka faktów dotyczących tej technologii, a także krótką listę zawierającą najpopularniejsze giełdy kryptowalut z całego świata. Zatem, czy zakup Bitcoin’a to dobra decyzja?

 

Krótka historia BTC

O Bitcoinie jedno trzeba powiedzieć – wśród instrumentów finansowych na całym świecie próżno szukać drugiego takiego fenomenu. BTC oraz inne kryptowaluty zapewniły niespotykany do tej pory zwrot z inwestycji. Zakup Bitcoin’ów na początku 2011 roku za kwotę zaledwie 1$ dosłownie zrobiłby z Ciebie milionera, ponieważ dokładnie tyle byłoby teraz warte Twoje 18 BTC. To wzrost aż o 55 555% w ciągu zaledwie 10 lat! Skąd taka duża rozpiętość w cenie?

W tamtych czasach giełdy kryptowalut praktycznie nie istniały, a samo kupowanie BTC było zadaniem niezwykle trudnym. Dlatego też dekadę temu Bitcoin był traktowany nawet przez największych maniaków komputerowych tylko w kategoriach ciekawostki. Zapewne sam znasz osoby, które w przeszłości zastanawiały się, jak kupić BTC, ale widząc, jak skomplikowane było kupowanie krypto w dawnych czasach, kompletnie odpuszczały temat. A teraz pewnie tego żałują…

Dzisiaj jest zupełnie inaczej – współczesna giełda kryptowalut jest prosta w obsłudze, zapewniając jednocześnie najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. Weźmy pod uwagę jedną z najpopularniejszych giełd Binance. Aby zawrzeć na niej transakcję, wystarczy kliknąć przycisk „kup Bitcoin” i gotowe. Kryptowaluty automatycznie lądują w Twoim indywidualnym portfelu, a Ty możesz zrobić z nimi, co tylko chcesz!

 

Od zera do milionera, czyli jak oraz gdzie kupić Bitcoina?

Historia lubi się powtarzać, czego najlepszym dowodem jest sama giełda kryptowalut. W przeszłości widzieliśmy już kilka bull run’ów, dlatego też wielu inwestorów i rynkowych ekspertów uważa, że kryptowaluty w 2021 roku dopiero się rozpędzają.

Owszem, raczej mało realne jest liczenie na zyski w wysokości 10 000%, ale wytrawni traderzy obstawiają, że realna wycena za 1 BTC to okrągły milion dolarów. I nagle koszulka z napisem „kup Bitcoin’a” zaczyna wyglądać naprawdę kusząco! W praktyce, biorąc pod uwagę obecny kurs wynoszący około 55 tysięcy USD, zakup w dniu dzisiejszym oznaczałby możliwość osiągnięcia potencjalnego zwrotu z inwestycji w wysokości ponad 1 800%!

Należy jednak dodać, że nawet najlepszy rynkowy analityk może się pomylić, a prognoza o milionie dolarów się nie spełni. Wynika to z faktu, że kryptowaluty obarczone są ogromnym ryzykiem inwestycyjnym, dlatego też przed zainwestowaniem w nie powinieneś poprosić o poradę wykwalifikowanego doradcę inwestycyjnego.

Zatem, gdzie kupić Bitcoina? Obecnie masz całą masę możliwości i możesz dowolnie przebierać z długiej listy różnych firm, gdzie znajdziesz giełdy kryptowalut z całego świata:

  • Binance;
  • BitBay
  • Kraken
  • Coinbase
  • Bitmex

Jak sam widzisz, na świecie nie brakuje miejsc, gdzie kupić Bitcoiny. Zanim jednak zdecydujesz się wybrać jedną firmę, warto zapoznać się z jej regulaminem oraz tabelą prowizji, by uniknąć niemiłych niespodzianek.

 

Zachowaj ostrożność, czyli jak kupić Bitcoiny w bezpieczny sposób?

Niestety, w internecie nie brakuje oszustów, którzy notorycznie próbują wyłudzić czyjeś pieniądze. Zatem jak kupić BTC i się nie naciąć? Przede wszystkim unikaj wszelkich okazji, gdzie ktoś oferuje Ci zakup Bitcoinów poniżej ceny rynkowej. W szczególności dotyczy to maili oraz wiadomości przesyłanych za pośrednictwem popularnych portali społecznościowych.

Zwracaj też uwagę na to, gdzie zawierasz samą transakcję. Giełda kryptowalut powinna być wyposażona w odpowiednie certyfikaty. Przykładowo, korzystając z popularnego Binance masz możliwość sprawdzenia bezpieczeństwa połączenia, które symbolizowane jest poprzez kłódkę wyświetlaną w oknie przeglądarki.

Sprawdź również, czy adres danej giełdy kryptowalut jest poprawny. W szczególności uważaj na literówki – mogą one prowadzić do fałszywych stron spreparowanych przez oszustów.