Każdy, kto ma dostęp do Internetu, słyszał o magicznym świecie kryptowalut, gdzie zwykli ludzie stają się prawdziwymi inwestorami i wielokrotnie zwiększają swój kapitał początkowy. Również są tacy, którzy wspięli się tam bezkrytycznie, ponieważ nie wiedzieli co kupić, gdzie przechowywać i jak korzystać z tego korzystać. Dlatego, zanim zaczniesz używać kryptowaluty, musisz przynajmniej nauczyć się podstawowych zasad pracy z nią.

Najpierw co to jest bitcoin i jak go określić prostymi słowami? Ta nowa generacja zdecentralizowanej waluty cyfrowej, stworzona i działająca tylko w Internecie. Nikt go nie kontroluje, waluta emitowana jest przez pracę milionów komputerów na całym świecie za pomocą programu do obliczania algorytmów matematycznych. Włąśnie to jest Bitcoin.

A skąd wziąć bitcoiny?

Bitcoiny można kupować i sprzedawać między osobami fizycznymi na specjalnych platformach – czyli giełdach. Istnieją również wyspecjalizowane bankomaty, w których można dokonywać transakcji.

Kryptowalutę można również zdobyć, przekazując prostą rejestrację w systemie i uzyskując elektroniczny portfel na bitcoiny. Najpopularniejszym rodzajem dochodów są kupowanie i sprzedawanie, wydobycie i darmowe bitcoiny. W niektórych krajach możliwe jest otrzymywanie wynagrodzeń w pieniądzu elektronicznym, a także kupowanie znaków w banku.

Jak korzystać z bitcoinów?

Kryptosystem działa z kluczem open source. Wszystkie dane są przechowywane w rozproszonej bazie danych. Oznacza to, że wszystkie przeprowadzone transakcje są w domenie publicznej z notatką o adresach bitcoinów właścicieli. Nie ma jednak informacji o fizycznym adresie ani pełnej nazwie nadawcy czy odbiorcy.

Aby korzystać z systemu, trzeba zainstalować aplikację klienta i zarejestrować się. Po zainstalowaniu i zarejestrowaniu portfela na cyfrowe pieniądze Bitcoiny będą w nim przechowywane. Każdy może mieć nieograniczoną liczbę adresów bitcoinów i zarządzać nimi według własnego uznania, na przykład mieć konto robocze, portfel na zakupy i na oszczędności. Dalej po rejestracji podajemy swoje dane, numer karty i numer portfela, na który będą przesyłane bitcoiny.

Innym sposobem zakupu kryptowaluty jest usługa www.localbitcoins.com, która działa jako pośrednik i gwarant między sprzedającym a kupującym. Witryna jest również zaprojektowana jako agregator wymienników, ale w tym miejscu wymieniono konkretnych sprzedawców. Sprzedawcy mają również ocenę, czyli ranking. Pierwsza cyfra to liczba transakcji, druga to procent udanych transakcji. Warto wybrać sprzedawcę z najwyższą oceną i dużą liczbą transakcji.

Jakie są plusy korzystania z Bitcoinów?

Po pierwsze, banki nie są zaangażowane w ich tworzenie i nie są regulowane przez rząd. W związku z tym banki nie rejestrują przepływu środków, dlatego organy ścigania i organy podatkowe nie mogą ich śledzić. Nieuchronnie zmieni się to w przyszłości, ponieważ pieniądze, które nie są uregulowane, stanowią realne zagrożenie w sferze kontroli państwa, policji i podatków.

Ponieważ całkowicie omijają system bankowy i ich operacja transferu odbywa się bez pośredników, bez płacenia prowizji. Portfele z tą walutą nie mogą zostać skonfiskowane, zamrożone, a także sprawdzone przez banki i inne organy regulacyjne. Nie mają limitów na wypłaty i wydatki. Kontroluje je tylko właściciel.

Bitcoiny zmieniają system zarządzania majątkiem. Wraz z pojawieniem się drukowanych pieniędzy ta moc przeszła na centralną mennicę i banki. Banki drukują, przechowują i przekazują je, pobierając opłaty za usługi pośredniczące. W razie potrzeby system ten jest łatwo nadużywany, drukując więcej pieniędzy, których nie potwierdzają rezerwy złota..

Ten rodzaj waluty ma na celu zwrócenie kapitału osobistego z powrotem w ręce osoby. Zamiast papierowych obietnic wartości, są one rzeczywistymi pakietami złożonych danych, które same w sobie mają wartość.