Kryptowaluty mają to do siebie, że bardzo trudno przewidzieć ich kurs. Oczywiście można oszacowywać i przewidywać wahania, które występują, jednak ostatecznie to i tak wszystko zweryfikuje rynek. W ostatnim czasie Bitcoin dał inwestorom pole do popisu. Ci, którzy przewidzieli w ostatnich 7 dniach jego spadek z pewnością zarobili. Z drugiej strony wzrost jego wartości w ciągu ostatnich 2 dni znowu dał szansę na zarobienie. Jest to tak krótki okres, a inwestorzy mogli dwukrotnie zarobić na kryptowalucie.

Ogromne zmiany Bitcoina w ostatnim czasie

Przez ostatnie parę miesięcy nie działo się za dużo na giełdzie bitcoina. Inne kryptowaluty miały trochę większe wahania ceny, jednak bitcoin skakał zaledwie o kilka procent. Okres ten był dość spokojny i wszyscy czekali na to co wydarzy się później. Jak się okazało cena Bitcoina skoczyła do prawie 14 tysięcy dolarów, co dla niektórych osób było dość łatwe do przewidzenia, a inni byli zaskoczeni. Następnie cena spadła do prawie 10 tysięcy dolarów, więc jej spadek jest ogromny. Następnie wystąpił znowu lekki wzrost, więc inwestorzy się raczej nie nudzą.

Zmiany cen kryptowalut w ciągu 24 godzin

W środę nie tylko bitcoin przeżywał prawdziwe wahania. Praktycznie wszystkie kryptowaluty odczuły zmiany, jakie nastąpiły.

Bitcoin w ciągu 24 godzin zmienił swoją wartość na plus o 17,33%, co przy ogromnych inwestycjach daje jeszcze większe zyski. Patrząc w skali tygodnia Bitcoin stracił 8,36%.

Monero, czyli druga kryptowaluta, która bardzo dynamicznie zmieniała swoją wartość. W środę cena jej wzrosła o 10,25%, jednak w skali tygodnia spadła o 15,78%.

Bitcoin SV jest trzecią kryptowalutą, która w środę zyskała 9,27%, jednak podobnie do poprzedników w skali tygodnia straciła 14,00%.

Na czwartym miejscu znajduje się Ethereum, która zyskała 8,77%, a w skali tygodnia straciła 8,86%.

Wykresy innych kryptowalut są bardzo podobne. Może nie występowały u nich, aż tak duże wahania, jednak w środę można było zarobić sporo na inwestycjach. Należy również wspomnieć, że w skali tygodnia każda z kryptowalut obniżyła swoje notowania. Jest to bardzo trudny okres do przewidywania tego co wydarzy się na giełdzie i czasami należy podejmować szybkie decyzje kupna i sprzedaży swoich aktywów.

Od czego zależy kurs bitcoina

Przede wszystkim są to spekulacje. Jedni uważają, że zakup bitcoina po cenie 20 000 dolarów spowoduje wzrost jego zainteresowania i inni będą go chcieli odkupić. Jeśli tak się dzieje to cena jego automatycznie rośnie. Jednak dochodzi do momentu, w którym nikt nie jest zainteresowany kupnem bitcoina i dochodzi do obniżenia jego wartości.

Następnym zjawiskiem są zakupy ludzi, którzy widząc ogromny wzrost wartości bitcoina boją się, że to ich ominie. W takim wypadku kupują oni go coraz więcej. Następnym ciekawym zjawiskiem jest FUD, czyli tendencja do dalszych spadków. Jest ona zazwyczaj wywoływana opinia z internetu, a także osób postronnych. Ludzie sugerują się tym co mówią inni, a tak naprawdę mogą oni mieć nikłe pojęcie o świecie kryptowalut.