Bitcoin Cash pozwala na trzykrotnie szybsze transakcje, a niżeli tradycyjny Bitcoin. Brzmi naprawdę świetnie. Ale czy nie ma to jakiś ubocznych skutków? Jakie są różnice pomiędzy BTC a BCH? Co się wydarzyło, że Bitcoin raz jego kuzyn gotówkowy to aktualnie oddzielne dwie waluty?

Transakcje BC są coraz szybsze

Nie uwierzono od razu w sam potencjał Bitcoina. Jednak zauważano z czasem, że w niego jak najbardziej warto inwestować. Obecnie jego popularność wciąż rośnie. Zarówno jeśli chodzi o giełdowców jak i także o górników. Nie udało się jednak nie zauważyć, że wszelkie transakcje jego były powolne stosunkowo. Jedynie zachodziło 7 na sekundę. Z tą właśnie kwestią się wiąże powstanie waluty jaką jest Bitcoin Cas.

Podczas gdy sama pojemność bloków Bitcoina pierwotnego wynosiła 1 MB, to nowa waluta pozwalała na 8 razy większą ilość danych w transakcji jednej w identycznym czasie. Część użytkowników uznała, że pomysł ten to świetne posunięcie, podczas gdy się zorientujemy, o co w procesie tym chodzi. Powstały w wyniku dwie waluty oddzielne. Mowa o Bitcoin oraz Bitcoin Cash. Przy tej nowej możliwe jest przeprowadzenie trzy razy większej liczby transakcji, a niżeli w przypadku BTC w tym samym czasie.

Także nie bez znaczenia jest także segment drugi – cash. Twórcy jak najbardziej wierzą, że w przyszłości, kryptowaluta ich się stanie nową formą gotówki.

Różnice pozostałe pomiędzy BTC a BCH

Spory wzrost ceny BCH zanotowany został w roku 2017, dokładnie w listopadzie. Spowodowane to było między innymi 10 tysiącami transakcji oczekujących BTC w ciągu weekendu jednego. Konkretnie to 12 listopada cena Bitcoin Cash wzrosła i to prawie dwukrotnie. Dlatego właśnie osoby kupujące zainteresowali się nową walutą, która osiągnęła szybko bardzo wysokie notowania na giełdzie. Czym się ona różni od Bitcoina tradycyjnego? Umożliwia przede wszystkim znacznie więcej transakcji za opłatą mniejszą. Jej centralizacja jednak osiąga dość wysoki stopień. Okazuje się, że ponad połowa coinów wytwarzana jest przez jedynie trzy kopalnie

Hard form, a więc nowa waluta a portfel

Jeśli w momencie hard forka przykładowo właściciel posiada 20 coinów, to po rozdzieleniu łańcucha otrzymał on 20 Bitcoinów oraz także 20 jednostek waluty Bitcoin Cash. Niestety, tylko i wyłącznie na pierwszy rzut oka to wygląda tak bardzo atrakcyjnie. Im więcej powstało coinów, tym ich wartość bardziej zmalała. Przykładowo przy każdorazowej transakcji z portfela wychodzą zarówno jedne jak i także drugie, mimo, że są one całkowicie aktualnie oddzielane walutami.

Czy warto się w ogóle zainteresować BCH?

Bitcoin Cash jak najbardziej ma masę entuzjastów. Jednym z nich na pewno jest krypto przedsiębiorca Ken Shishido, który wierzy, że Bitcoin Cas ma duże możliwości rozwoju. Kiedy BCH zaadaptowany zostanie, a ludzie dostrzegą, że używać go można, aby zapłacić za wszelkie dobra oraz usługi, to jego cena znacznie wzrośnie, a ludzie z kolei zakwestionują właśnie te altcoiny, które praktycznego zastosowania nie będą miały.