Według najnowszych doniesień na giełdzie Coinbase w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy zarejestrowało się aż 5 milionów nowych użytkowników. Warto podkreślić, że do końca września zeszłego roku giełda miała 25 milionów klientów. Jedną z przyczyn gwałtownego wzrostu w 2019 roku jest wzrost ceny najbardziej znanej kryptowaluty – Botcoina. Obecnie z platformy korzysta zatem 30 milionów użytkowników. Należy zdawać sobie sprawę, że liczba ludności w Polsce wynosi około 38 milionów.

Ekspansja giełdy Coinbase

Giełda we wspomnianym okresie giełda dokonała bardzo dużo istotnych zmian wewnętrznych. W maju 2019 roku Coinbase podała informację, że rozszerzyła swoją działalność w 100 kolejnych krajach. Jest to kolejna przyczyna tak dużego wzrostu liczby użytkowników w bardzo krótkim czasie. Platforma poinformowała także o dodaniu nowych kryptowalut, do których należy zaliczyć EOS, XRP czy pulę innych altcoinów.

Oczywiście część ekspertów jest zdania, że gwałtowny wzrost klientów platformy w ostatnim czasie jest związany z mini-hossą na BTC. Oczywiście według statystyk najwięcej użytkowników zdecydowało na dołączenie do Coinbase w trakcie skoku ceny wspomnianej kryptowaluty. Należy wziąć pod uwagę, że jest to stały trend. Doskonałym przykładem może być fakt, że od listopada 2017 roku do marca 2018 roku amerykańska giełda zyskała aż 7,3 mln nowych klientów. Właśnie w tym czasie cena Bitcoina wzrosła z 8795 dolaró do 19891 dolarów. Nawet późniejszy spadek nie był wstanie zatrzymać bardzo mocnej ekspansji.

O czym dokładnie mówią dane z Google Trends?

Z danych z Google Trends wynika, iż ludzie mają obecnie bardzo apatyczne podejście zarówno do Bitcoina, jak i giełdy Coinbase. Dowodem na to jest fakt, że użytkownicy wyszukują w internecie słowo „coinbase” zdecydowanie rzadziej niż jeszcze w 2017 roku. Taka sama sytuacja jest w przypadku słowa „Bitcoin”. Z roku na rok coraz mniej ludzi wyszukuje tą kryptowalutę.

Ponadto należy wziąć pod uwagę, iż obecnie bardzo duża liczba klientów ze Stanów Zjednoczonych nie dokonuje zakupu kryptowalut na amerykańskich giełdach. Głównym powodem takiej sytuacji jest brak jasnych regulacji w tej kwestii. Wpływ na całą sytuację mają oczywiście liczne tweety prezydenta Stanów Zjednoczonych – Tonalda Trumpa czy wypowiedzi sekretarza skarbu Stevena Mnuchina i przewodniczącego Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella. Mogły one  oddziaływać na spowolnienie skali rejestracji na platformę Coinbase.

Wzrost liczby klientów platformy jest dowodem na to, że z roku na rok coraz więcej osób jest zainteresowanych inwestycjami w kryptowaluty. Nie można jednak mówić o prawdziwym szale zakupowym, który miał miejsce w 2017 roku. Codziennie można sprawdzić nie tylko kurs Bitcoina, ale również innych kryptowalut w zakładkach kurs Bitcoin, a także kurs kryptowalut znajdujących się na stronie bitcoin.pl. Z kolei Bitcoina i inne kryptowaluty można bez problemu kupić na giełdzie kryptowalut BitBay.net. Osoby, które nie posiadają jednak jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiedzą się w jaki sposób będzie można je bardzo sprawnie utworzyć: LINK.