Iran atakuje bazy Stanów Zjednoczonych w Iraku. To właśnie w dniu dzisiejszych Irańczycy wystrzelili swoje rakiety dokładnie w dwóch kierunkach bezpośrednio na amerykańskie bazy wojskowe. Czekamy cały czas na więcej szczegółów, które będą związane z tym właśnie wydarzeniem. W tle samej zemsty Irańczyków rosną znacznie ceny złota jak i także bitcoina. Czy zatem teza niejakiego Alexa Krugera o wiązaniu samej zwyżki na bitcoinie z sytuacją w samym Iranie z początku tygodnia to w dalszym ciągu absolutny nonsens?

Czy na pewno jest „wszystko w porządku”?

Dzisiaj w nocy Irańczycy ostrzelali lotniczą bazę Ayn al Asad znajdującą się w Iraku. W bazie stacjonowały amerykańskie wojska. Drugą bazą zaatakowaną był obiekt znajdujący się w Erbilu. Atak został przeprowadzony przez siły irańskiego tak zwanego Korpusu Strażników Rewolucji w samym odwecie za zabicie generała irańskiego Oessema Suleimaniego.

Stanowisko w sprawie zajął bardzo szybko Prezydent Stanów Zjednoczonych – Donal Trump, który podzielił się swoim spostrzeżeniem na Twitterze.

Napisał, że wszystko jest w porządku. Pociski zostały wystrzelone z Iranu w kierunku dwóch wojskowych baz w Iraku. Trwa tak naprawdę szacowanie ofiar oraz także zniszczeń. Jest jednak dobrze, jak dotąd. Napisał, że mają najsilniejsza jak i także najlepiej wyposażoną armię na całym świecie. Jutro rano zapowiedział, że wyda szczegółowe oświadczenie.

Iran atakuje bazy Stanów Zjednoczonych. Ceny ropy, złota oraz bitcoina idą znacznie w górę

Cena ropy oraz złota znacznie wystrzeliła w górę. Widzimy to na wykresach w dziennej skali świecami o bardzo długi knotach. Złoto już osiągnęło poziom 1611 USD.

Kurs bitcoina

Kurs bitcoina przekroczył natomiast 8450 USD,  a w chwili gdy pisany jest ten tekst wynosi dokładnie 8350,60 USD, co blisko stanowi sześć procent samego wzrostu w przeciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin. Jednak warto dodać, że sama wycena bitcoina świeci się na zielono w skali samych ostatnich siedmiu dni z wynikiem, który jest bliski szesnastu procent.

Obserwatorzy rynku jak i także liczni komentatorzy zdają się sugerować, że sama sytuacja eskalacji napięcia na samej linii USA – Iran ma wpływ pozytywny na wykres kryptowaluty najpopularniejszej.

Znany kryptowalutowy trader – Josh Rager napisał na swoim Twitrerze, że BTC silnie wygląda po samych doniesieniach o ataku na bazy. Anulował wszystkie szorty na poziomie wynoszącym 8400 dolarów oraz nadal będą śledzić wykresy oraz wiadomości. Mają także ogromną nadzieję, że wszyscy za granicą są w pełni bezpieczne.

Zgonie z samą zapowiedzią, ogromnie oraz z niecierpliwością oczekujemy oświadczenia Donalda Trumpa. Jeśli Stany Zjednoczone się zdecydują na odpowiedź militarną, sytuacja na obszarach, które są już dotknięcie konfliktem oczywiście pogorszy się zdecydowanie. Pozostaje nam zatem nic innego jak obserwowanie, jakie konkretne decyzje podjęte zostaną po obydwu stronach oraz do czego doprowadzi ostateczne eskalacja tego właśnie konfliktu.