W poniedziałek giełda kryptowaluta BitBay poinformowała, że dokładnie w lutym przyszłego roku zakończy obsługę rynku jakim jest XMR (Monero), jednocześnie blokując depozyty w tej kryptowalucie i to jeszcze w tym miesiącu. Jako powód została podana nadmierna anonimowość transakcji. Niesie to ze sobą ryzyko finansowania terroryzmu jak i także prania brudnych pieniędzy.

Monera znika całkowicie z BitBay – XMR jest zbyt anonimowy?

Poinformowali, że dokładnie 19 lutego 2020 roku zakończona zostanie obsługa rynku XRM (Monero) na BitBay. Jednocześnie razem z zamknięciem rynku XMR w dniu 19 lutego 2020 roku oferty kupna oraz sprzedaży zostaną całkowicie anulowane. Dokładnie w dniu 29 listopada 2019 roku zakończą przyjmowanie wszelkich depozytów w XMR. Te wszystkie informacje pojawiły się w komunikacie oficjalnym

Absolutnie wszystkich posiadaczy XMR (Moner) poproszono, aby dokonywali wypłat najpóźniej do dnia 20 maja 2020 roku. Dodatkowo, z uwagi na to, że przypadający 30 listopada 2019 podział sieci XMR od dnia 29 listopada 2019 roku do mniej więcej 5 grudnia 2019 roku zablokowana zostanie możliwość realizacji jeśli chodzi o wypłaty kryptowaluty.

Harmonogram zakończenia obsługi XMR (Monero) na giełdzie BitBay

Każda osoba powinna pozna dokładnie trzy bardzo ważne daty.

Pierwsza ważna data to 29 listopada 2019 roku. W tym dniu zablokowana zostanie możliwość wpłat XMR oraz także wypłat XMR na czas tak zwanego forka sieci XMR.

Kolejną równie ważną datą jest 19 luty 2020 rok. Wówczas nastąpiło zamknięcie rynków XMR jak i także anulowanie wszelkich ofert.

Nie możemy także zapomnieć o trzeciej dacie. Tą datą jest 20 maj 2020 rok. W tym dniu przypada termin ostateczny wypłat XMR.

BitBay jako powód oficjalny zamknięcia rynku Monera na platformie swojej powołuje się na naprawdę bardzo wysoki poziom anonimowości realizowanych transakcji w oparciu o sam XRM co jak najbardziej zwiększa podatność sieci na finansowanie terroryzmu czy też pranie brudnych pieniędzy.

Od lutego przyszłego roku rynek XMR niedostępny

To właśnie stanowi przyczynę konieczności zakończenia obsługi ogólnie rynku XMR na tejże giełdzie. Z tego właśnie powodu Monera jak i także inne kryptowaluty o charakterystyce podobnej już zostało usunięte z innych platform. Jako giełda licencjonowana, BitBay spełniać musi standardy rynkowe. Ich przestrzegania jak najbardziej pozwala na zapewnienie klintom naszym bezpieczeństwo prawne jak i także wygodę korzystania z giełdy przy udziale naprawdę przyjaznego systemu bankowości, a do tego także dostępności operatorów płatniczych. W ten sposób wydany komunikat został podsumowany.

Jak widzimy na załączonym obrazku wszystko ma swój kres. Jesteśmy świadkami wielu bardzo ważnych wydarzeń w świecie kryptowalut. Rynek ogólnie sam w sobie jest bardzo dynamiczny. Za tym właśnie idą nowości jak i także spektakularne zakończenia pewnych giełd czy też systemów oraz kryptowalut. Naprawdę się dzieje, a my musimy nad tym wszystkim nadążyć.

Więcej informacji prawnych na KryptowalutyPrawo.pl