Dzisiaj jest na pewno czarny dzień dla osób oszczędzających w Niemczech oraz jednocześnie początek tego, co może być czasem mrocznym w Europie i do tego dla osób bez dużych oraz także bez żadnych finansowych mięśni. Chodzi o to, że dzięki obniżkom procentowych stóp przez EBC, banki są zmuszone do obciążania osób oszczędzających za pieniądze posiadane w bankach zamiast im płacenia.

Abyśmy na ten stronie wszyscy byli zostały stworzone banki dla wielu rzeczy, ale jedną z nich okazała się ochrona pieniędzy ludzkich, zwanych oszczędzającymi. Bank mu zaoferował usługę pewnego rodzaju powiernika pieniędzy w zamian za umożliwienie mu pożyczania właśnie pieniędzy według procentowej stopy innym osobom lub też pożyczkobiorcom, którzy potrzebowali na inwestycję kredytu czy też na konsumpcję lub też na coś zupełnie innego.

Cóż, teraz bankowa działalność przerwana została. Od teraz właśnie oszczędzający zapłacić będą musieli pół procent tego, co mają bezpośrednio  w banku, podczas gdy sama finansowa instytucja z pewnością zarabia sporo na pożyczaniu pieniędzy.

Spółdzielczy bank w Niemczech stał  się pierwszym pożyczkodawcą niemieckim, który przyniósł ujemny koszt stóp procentowych, które są nałożone przez EBC na oszczędzających z depozytami małymi, czyli na mniej zamożne osoby, co jest przewrotne najbardziej ze wszystkich spraw.

Jasna droga do bitcoinów

W momencie pisania tego tekstów zawartość bitcoinów naprawdę mocno krwawi, ale jednak, cena BTC idzie w tle, gdy jest mowa o rozwiązaniach, które ta technologia przynosi oraz wszystkich korzyściach, jakie to może przynieść.

Oczywiście nie możemy w obliczu niestabilności oślepnąć. Każdy użytkownik uważa, że jest to jednak problem, który rozwiązać należy stopniowo ze względu na światowych możliwych oszczędzających, szczególnie dla osób z Europy, którzy masowo mogliby dotrzeć do ekosystemu.

Niemcy otworzyły jakby puszkę pandory oraz najprawdopodobniej wszelkie banki na terenie Unii Europejskiej tą drogą pójdą. Stopy procentowe ujemne zaczynają być tak naprawdę częścią pieniężnej polityki EBC. To zjawisko ostatecznie oznacza, że dużą część oszczędzających zapłacić musi bankom, aby zatrzymały pieniądze swoje.

Kryptowalutom to daje wyjątkową okazję do zdobycia nie tylko od tych ludzi pieniędzy, ale także ich wiary, zaufania oraz nadziei wszystkich dusz ludzkich, że co miesiąc będą zobowiązani do zapłacenia 0,5% pożyczającym pieniądze bankom i z nim zarabiaj.

Ostrzeżenie krytyków

Krytycy ostrzegają, że ruchy takie zachęcą nasze społeczeństwo do powrotu do gotówki, gdy rozwiązania alternatywne, takie jak BTC, również jak najbardziej skorzystają.

Ale prawda to jest taka, że na horyzoncie się zbliża kryzys gospodarczy globalny, a rezerwami najbezpieczniejszymi wartości nie będą już obligacje, waluty, akcje, lecz właśnie kryptowaluty.

W ubiegłym miesiącu jeden z jakże słynnych bliźniaków niejaki Cameron Winklevoss zwrócił uwagę, że kryptowaluta jest metodą idealna na uniknięcie stóp ujemnych europejskich obligacji, które inwestycje reprezentują warte są 17 miliardów dolarów i to na całym świecie.