Sama liczba oszustw mających miejsce na rynku kryptowalutowym wcale nie maleje. W zasadzie to w ciągu ostatnich tygodni Urząd Belgijski do spraw Usług Finansowych i Rynków, a więc FSMA otrzymał cały szereg nowych skarg na platformy scamarskie, które oferują użytkownikom inwestycje fałszywe.

Z samego ostrzeżenia, które zostało wydane przez FSMA wynika, że na listę czarną kryptowalutowych inwestycyjnych platform trafiło aż dziewięć nowych stron. Do nich należą takie strony jak:

  •  www.bitcointraderspro.com,
  • www.bitcoinmarketscap.com,
  • www.crypto-sfs.com,
  • www.coinsmex.com,
  • www.fisherih.com,
  • www.etc-markets.co,
  • www.tdscapitalgroup.com
  • www.stsroyal.com
  • www.ltc-markets.com.

Musimy na pewno przypomnieć, że organ nadzoru belgijski w zasadzie już od mniej więcej czterech lat zajmuje się wydawaniem ostrzeżeń pisemnych dla inwestorów lokalnych. Sporządził także spis wszelakich internetowych stron, które oferują inwestycję w kryptowaluty, które wyłudzić próbują pieniądze od swoich użytkowników. Obecne już po samej aktualizacji ona obejmuje aż dokładnie sto trzydzieści jeden pozycji. Jak najbardziej poleca się zapoznać z listą pełną, aby na pewno nie paść ofiarą scamu potencjalnego, który może mieć jak najbardziej międzynarodowy charakter.

Jak dokładnie takie strony działają?

Chociaż od samego graficznego zaplecza platformy te jak najbardziej mogą ewoluować, wszystko się opiera na zasadach bardzo zbliżonych do siebie. Te witryny próbują odpowiednio zachęcić do inwestycji użytkowników. Robią to poprzez oferowanie im łatwego jak i także szybkiego oraz bezpiecznego zarobku. Często się powołują także na gwarancję zysków oraz także przedstawiają cały szereg opinii fałszywych konsumentów zadowolonych, którzy już z ich usług skorzystali. Haczykiem, który przyciągnąć może ofiary potencjalne, staje się również grono jakby pseudo specjalistów, którzy jak najbardziej twierdzą, iż posiadają oni rangi najwyższe jeśli chodzi o doświadczenie na rynku oraz także są w stanie pomnożyć wielokrotnie środki klienta. Użytkownik również zostaje zapewniony jak najbardziej o tym, że w zasadzie w każdej chwili wycofać będzie mógł wszelkie pieniądze, które zostały przelane na konto. Nikomu ostatecznie nie udaje się odzyskać powierzonych środków oszustom.

Kilka słów na domówienie

Co jak co, ale jak najbardziej powinniśmy pamiętać, że czarna lista, która została przygotowana przez FSMA sporządzona została na podstawie samych raportów od konsumentów. Właśnie z tego właśnie względu może nie obejmować zasięgiem swoim fałszywych inwestycyjnych platform. Należy zatem zachować jak najbardziej szczególną ostrożność, ponieważ spółek, które właśnie prowadzą działalność nielegalną, jest o wiele, wiele więcej. Powinno nam to dać do myślenia. Jak najbardziej musimy zapoznać się z mechanizmem takich stron. Wówczas wszystko zostanie przez nas zrozumiane. Nie pozostaje zatem nic innego jak zrozumienie całej specyfiki.