Okazuje się, że akceptacja kryptowalut z dnia na dzień staje się naprawdę coraz większa. Te zmiany są widoczne szczególnie u usługodawców, którzy próbują za wszelką cenę dopasować się do zmieniającego się dynamicznie rynku. Jeszcze kilka lat wstecz nikt nie przypuszczałby, że Bitcoinami zapłacić będziemy mogli przy rezerwacji lotniczych biletów i to u ponad 650 przewoźników.

Całkiem nowe możliwości

Zgodnie z prasowym komunikatem, który został wydany przez procesor szwajcarski płatności cyfrowych o nazwie Utrust nawiązał on współpracę z turystyczną firmą mającą siedzibę w Wielkiej Brytanii. Mowa tutaj o Alternative Airlines. Wszystko po to, aby móc zapewnić klientom komfort możliwie jak najwyższy dokonywania płatności przy samej rezerwacji lotów. Firmy te sobie zdają sprawę z postępu technologicznego, który nadciąga dużymi krokami. Dlatego też do tego dążą, aby wpasować się szybko w otoczenie.

Zalety płatności w kryptowalutach

Ktoś zapytać by mógł, w jakim konkretnie celu się wdraża rozwiązania tego typu? Przecież kursy walut wirtualnych są zmienne. Poza tym należy je zabezpieczyć odpowiednio oraz także przechowywać w specjalnym kryptowalutowym portfelu. Czy nie wywołuje to o wiele więcej od nas zachodu? Otóż takowa forma płatności pozwala jak najbardziej na zminimalizowanie transakcyjnych kosztów.

Na komentarz pokusiła się CEO Utrust – Nuno Correia.

Wypowiedziała się, że zarówno w celach turystycznych jak i także biznesowych podróż samolotem jak najbardziej może być droga. Konsumenci z kolei oszczędzają każdego miesiąca, aby sobie móc na nią pozwolić. Utrust klientom zapewni Alternative Airlines zwiększone znacznie bezpieczeństwo, obniży opłaty związane z przetwarzaniem samych płatności jak i także zagwarantuje wygodę. Wszystko po to, aby móc zapewnić dużo lepszą przejrzystość oraz także zyskać zaufanie w świecie internetowych płatności.

Zatem partnerstwo w Utrust oraz Alternative Airlines sprawi, że osoby podróżujące będą mogły skorzystać z cen mocno konkurencyjnych przy płatnościach w kryptowalutach we wszelkich głównych lotniczych liniach jak na przykład Emirates, American Airlines, United Airlines oraz także Ryanar.

W Alternative Airlines dołożą wszelkie starań, aby zapewnić klientom proces transakcyjny bezproblemowy, a do tego jednocześnie im dając wybór szeroki metod płatności. Są oni niesamowicie podekscytowani, ponieważ współpraca z Utrust jest kolejnym bardzo ważnym krokiem w dostosowywaniu dalszy obsługi online rezerwacji do użytkownika, który będzie miał obecnie możliwość dokonywania płatności w samych kryptowolutach we wszelkich lotniczych liniach, jakie się obsługuje. W ten sposób skomentował to dyrektor zarządzający firmy Arternaribe Airline – Sam Argyle.

Jak wiadomo powszechnie, na takim konkurencyjnym rynku, to właśnie bardzo niskie opłaty za usługi stanowią ogromny klucz do sukcesu. Metody płatności tradycyjne kartą zwykle tanie nie są. Oczywiście dostawcy typowi płatniczych usług oferują zakres pełen przetwarzania walut, jednak wielu z nich rozliczenie może się wiązać z utratą samej marży dla OTA, a więc Online Travel Agency.