Dash jest podobnie jak Bitcoin projektem, który skupia wokół siebie bardzo mocną społeczność, która ma sporo do powiedzenia w kwestiach rozwojowych. Na stronie oficjalnej, projekt jest opisywany jako metoda płatności bardzo rewolucyjna.

Co wyróżnia Dash?

Protokół Dash oparty jest o hybrydę PoS oraz PoW. Sieć dodatkowo jest wzmacniana Masternody, czyli pełnymi węzłami, które wzbogacają system o całkiem nowe funkcjonalności. Aby w sieci Dash utworzyć MN, to potrzebujemy zdeponować 1000 DASH na portfelu z łączem internetowym stałym. Dla posiadaczy MN trafia 45 procent nagrody za blok. Masternody zwiększają samą stabilność sieci oraz także zapewniają jej nowe funkcje. Poza pasywnym zarabianiem 45 procent nagrody z wykopanych nowo bloków, operatorzy Masternodów głosować mogą nad zmianami właśnie w sieci Dash. W ten właśnie sposób projekt rozdziela wydobycie kryptowaluty od zarządzania. Na tym etapie warto dodać, że Dash jest jedynie samym transakcyjnym system, ale również DAO, gdzie sama społeczność ma spory wpływ na jego dalsze losy oraz także całego projektu.

Wspominaliśmy już, że Masternody Dash wzbogacają o całkiem nowe funkcjonalności. Poniżej znajdziemy wyjaśnienie, co dają dokładnie one transakcyjnej sieci, jak i także społeczności.

PrivateSend

Jest to możliwość przelewów anonimowych, które są inspirowane gotówką czy też monetami, których sztuki poszczególne wydają się być wymienne jeden do jednego oraz jednakowe. Sama usługa PrivateSend wbudowana jest w portfel Dash oraz jej obsługa jest bardzo prosta w samym użyciu. Dzięki tejże funkcji, przez nas wysyłane kryptowaluty mieszane są z innymi transakcjami, dzięki czemu określić jest bardzo trudno samo źródło ich pochodzenia. Zapewnia to anonimowość wszystkim w zasadzie użytkownikom sieci Dash.

Crypto Revenue Opinie 2020 – Platforma inwestycyjna w Kryptowaluty

InstantSend

Ta właśnie funkcjonalność pozwala wszystkim użytkownikom na wysyłanie transakcji natychmiastowych bez możliwości obciążenia zwrotnego, a więc charge back. Jest to rozwiązanie idealne dla kupujących, którzy w zasadzie w kilka sekund zapłacą za usługę czy też towar, a do tego także dla sprzedawców, którzy otrzymają natychmiastowo nieodwracalną zapłatę.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o tym projekcie?

Dash powstał tak naprawdę dzięki pracy programistów jak i także społeczności zorganizowanej. Zabiegiem doskonałym okazało się przeznaczenie dziesięciu procent nagrody za blok na rozwoju fundusz projektu, co wystarcza jak dotąd, aby ten się prężnie rozwijał. Dzięki temu Dash nie musiał kompletnie zorganizować zbiórki ICO.

Poza społecznością zgraną, projektowi się udało nawiązać współprace z finansowymi instytucjami, takimi jak Western Union czy też Wells Fargo. Dzięki temu użytkownicy mogą swobodnie kupować oraz także sprzedawać Dash u nich bezpośrednio. Prezencja Dash również jest mocno widoczna na rynku legalnych medycznych konopii. Z pomocą Dash także zaopatrzymy się w wielu sklepach z konopiami medycznymi na terenie Stanów Zjednoczonych. Nie ma problemu żadnego z dostępem do nich.