W ostatnim czasie rynki kryptowalut charakteryzowały się mocnymi wzrostami cen niemal wszystkich tokenów i coinów. Dla inwestorów to dobry czas. Czas dużych zysków. Warto pomyśleć nad tym, aby ten powiększający się kapitał był odpowiednio chroniony. Doskonałym narzędziem do ochrony coinów będą portfele sprzętowe.

Dlaczego portfele sprzętowe są najlepsze?

Jeżeli ktoś uważa się za krypto inwestora i poważnie traktuje lokowanie kapitału na rynku kryptowalut, to portfel sprzętowy jest urządzeniem niezbędnym. Uważany jest za jedno z najlepszych i najbezpieczniejszych miejsc do przechowywania kryptowaluty. Nawat, jeżeli dokonamy transakcji, to prywatne klucze nadal pozostaną w portfelu. W przypadku gdy podłączymy portfel sprzętowy do komputera i na nim dokonamy transakcji, to zostanie ona wysłana najpierw do portfela, tam zrealizowana i z powrotem wysłana na komputer. Dzięki temu nasze coiny będą transportowane w sposób bezpieczny. Portfele coraz częściej zaopatrzone są w wyświetlacze wyprodukowane w technologii OLED. Za ich pomocą możemy dokładnie przeglądać i kontrolować sytuacje. W razie problemów mamy także możliwość odnowienia klucza prywatnego przy pomocy SEED-ów.

Czy portfele sprzętowe są bezpieczne?

Portfele sprzętowe są bardzo bezpiecznym miejscem przechowywania coinów. Ataki hackerów dotyczą tylko i wyłącznie użytkowników, którzy wykazują się zazwyczaj wyjątkową nieostrożnością. Ostatnio w sieci pojawiły się informacje o nowej kampanii pishingowej, która była wymierzona w posiadaczy portfeli Ledger.

Co warto wiedzieć o portfelach sprzętowych?

Na naszej stronie można przeczytać wiele informacji na temat różnego rodzaju portfelach sprzętowych. Poddaliśmy je charakterystyce oraz wymieniliśmy plusy i minusy większości z nich. W poniższym artykule można znaleźć informacje na temat różnego rodzaju portfeli (od papierowych, poprzez komputerowe i sprzętowe właśnie). Zamieszczono tam również wiele informacji na temat zasad bezpieczeństwa, które warto wziąć pod uwagę, decydując się na przechowywanie coinów w wybranym portfelu.

Gdzie można nabyć portfel sprzętowy?

Urządzenia są do nabycia m.in. W sklepie FlyingAtom. Firma posiada różnorodną ofertę produktów od wielu znanych producentów. Ledger Nano, Archos czy Hodler to tylko niektóre z nich.

Poniżej przedstawiamy pełną listę produktów.

Kup olejki CBD za Bitcoin sprawdź – KupCBD.PL