Bitwala jest krokiem naturalnym w stronę tego, aby połączyć kryptowaluty razem z tradycyjną bankowością. Sam cel projektu to synteza w zasadzie dwóch światów na jednej platformie. Chodzi o to, aby samo życie w ekonomii cyfrowej stało się jeszcze bardziej prostsze.

Bitwala tak naprawdę oferuje kilka usług naprawdę bardzo nam znanych chociażby z bankowości tradycyjnej, jak na przykład debetowa karta czy też bankowe konto w EUR. Poza tym sam posiadacz konta do dyspozycji ma także portfel BTC, a do tego kantor dwustronny wymiany właśnie BTC na EUR oraz odwrotnie. Poniżej znajdziemy opis samej platformy, a do tego proces rejestracyjny. Dowiemy się także jak skorzystać z powitalnego bonusu przeznaczonego dla nowych użytkowników. Bonus ten wynosi 30 EUR.

Opis platformy o nazwie Bitwala

Bitwala sobie obrała za cel rozwiązanie jednego z palących chyba najbardziej problemów branżowych. Chodzi o to, aby wypełnić luki pomiędzy kryptowalutami, a bankowością tradycyjną. Usługa ta obecnie jest dostępna tylko i wyłącznie dla wszystkich obywateli Unii Europejskiej, a do tego opinia społeczności w sieci temu projektowi jest niezwykle przychylna.

Jeśli chodzi o początki platformy Bitwala, to sięgają one roku 2014. Wówczas platforma ta zajmowała się wyłącznie przelewami w BTC jak i także sprzedażą specjalnych kart pre-paid. W ciągu trzech lat działalności, ta firma pozyskała finansowanie na kwotę powyżej dwudziestu milionów euro oraz do tego przeprocesowała transakcję na kwotę łączną ponad 65 milionów euro.

Firma ta następnie rozpoczęła współpracę z korporacją niemiecką o nazwie solarisBank, aby móc wspólnie świadczyć wszelkiego rodzaju usługi z zakresy kryptobankowości oraz także blockchaina. Poza platformą Bitwala jest to efekt zaangażowania długoletniego w sam rynek kryptowalut, jak i także bankowości tradycyjnej.

Na start od Bitwala specjalny bonus 30 EURO

Dla wszystkich nowych klientów Bitwala oferuje specjalny powitalny bonu, który wynosi dokładnie 30 EURO. Zostanie on przyznany w ciągu dokładnie maksymalnie piętnastu dni roboczych od samej weryfikacji konta. Po tym jak bonus otrzymamy, możemy od razu go wypłacić sobie na inne konto w walucie oczywiście EURO lub też zamienić na BTC przy pomocy specjalnie nam udostępnionego kantoru znajdującego się w panelu klienta, a następnie przesłać bezpośrednio na portfel bitcoin.

Aby móc otrzymać powitalny bonus o wspomnianych 30 EURO, wystarczy, że się zarejestrujemy oraz poprawnie zweryfikujemy konto. Może to nam łącznie zająć kilkanaście minut. Jak widzimy nie jest to za długo. A co nam w ogóle będzie potrzebne?

Na pewno będziemy potrzebować dokument ze zdjęciem. Może to być paszport czy też dowód osobisty. Poza tym potrzebować także będziemy dokument, a którym widnieje nasz adres zamieszkania, który oczywiście podaliśmy podczas rejestracji. Dotyczy to osób, które mają nowy dowód, na którym nie ma adresu.

Jak zweryfikować konto Bitwala?

I tak właśnie doszliśmy do ostatniego etapu rejestracji. Co jak co, ale zajmuje ona jednak nam najwięcej czasu. Jest to weryfikacja, która przeprowadzana jest przez firmę zewnętrzną o nazwie IDnow. Weryfikuje ona użytkowników podczas naprawdę krótkiej rozmowy wideo wykonanej przez smartfon czy też przy użyciu kamery internetowej. Weryfikacja sama w sobie jest bardzo krótka. Jednak czasami może się wydłużyć czas na połączenie z danym konsultantem. Czasami otrzymujemy doniesienie od co po niektórych czytelników, że czekali ponad trzydzieści minut na połączenie. Na pewno czas ten można poświęcić na poczytanie bardzo ciekawych artykułów znajdujących się na serwisie bitcoin.pl lub też obejrzenie ulubionego filmu czy też przynajmniej serialu. Nie powinniśmy jednak zapomnieć o włączeniu głośnika, aby móc słyszeć konsultanta, gdy się tylko pojawi na linii.

Przed samym połączeniem przygotować powinniśmy dowód osobisty oraz jeśli nie ma na nim naszego adresu zamieszkania, to także dokument dodatkowy, który go potwierdzi. Konsultanci rozmawiają w dwóch językach. Jest to język angielski oraz język niemiecki. Konsultanci należą do osób cierpliwych i w razie jakiejkolwiek konieczności zademonstrują nam co konkretnie powinniśmy zrobić. Musimy mieć świadomość, że czynności konieczne do weryfikacji naprawdę są bardzo banalne.

Do naszych zadań będzie należało pokazanie twarzy. Kolejny krok to dowód osobisty (i ewentualnie drugi dokument, który potwierdza adres) oraz dosłownie pomachanie nim przed kamerą tak jak demonstruje nam to konsultant.

Na sam koniec zostanie wysłany nam kod SMS. Oczywiście jest on wysłany na numer, który podaliśmy podczas rejestracji. Numer ten należy wpisać w miejsce odpowiednie pod koniec naszej rozmowy.

I już gotowe. Nasza rejestracja oraz weryfikacja już dobiegła końca. W ciągu kolejnych piętnastu dni roboczych otrzymamy 30 euro na swoje konto. Jak widać na obrazku załączonym wcale nie jest to takie trudne. Każdy sobie z tym poradzi bez żadnego problemu.