Kryptowaluty mają zaletę niezaprzeczalną, którą jest charakter zdecentralizowany oraz sama możliwość dokonywania transakcji w sposób bezpośredni pomiędzy stronami. Nie mamy tutaj do czynienia z udziałem pośredników na przykład ze strony banku. Te możliwości jednak narzucają pewnego rodzaju ograniczenia. One dosyć skutecznie mogą nowe osoby zniechęcać do zainteresowania się aktywami cyfrowymi. Oczywiście mowa tutaj o odpowiedzialności pełnej, którą posiadacze kryptowalut biorą przede wszystkim na siebie.

Wygoda vs bezpieczeństwo

Gdy decydujemy się na wymianę fiducjarnych walut bezpośrednio na kryptowaluty, to każdy z użytkowników bierze na siebie stu procentową odpowiedzialność za przechowywanie bezpieczne środków. Wiele się mówi na temat sposobów przetrzymywania aktywów cyfrowych oraz na temat bezpieczeństwa.

Na jednym ze sposobów najbezpieczniejszych jeśli chodzi o przechowywanie kryptowalut jest ich trzymanie za offline\owym portfelu. Jest to na przykład portfel sprzętowy. W tym przypadku bezpieczeństwo nie idzie w parze z komfortem używania oraz z wygodą. Dokonywanie płatności ze sprzętowego portfela może być dla co po niektórych osób bardzo uciążliwe. W związku z tym, część osób jednak postanawia niewielką część cyfrowych aktywów, które są potrzebne do dokonywania mikropłatności na przykład przechowywać w mobilnych portfelach, które umożliwiają wygodne dokonywanie płatności.

W znacznie większej ilości przypadków, portfele o tym typie będą tylko i wyłącznie aplikacjami zewnętrznymi. Nie będą gwarantowały poziomu bezpieczeństwa zbyt wysokiego. jednak wychodzą na przeciw użytkownikom kryptowalut, niektórzy z producentów smartfonów wpadli na pomysł stworzenia rozwiązania dedykowanego, które jest integralną częścią tego urządzenia.

Smartpfone z crypto walletem

Dokładnie w drugiej połowie ubiegłego roku, producent tajwański elektroniki użytkowej HTC miał zaszczyt zaprezentować smartphone, który jest oparty bezpośrednio na technologii blockchain. Samsung poszedł w bardzo podobnym kierunku. Pod koniec lutego 2018 roku wprowadził na rynek całkiem nowy model smartfonu.Chodziło dokładnie o Galaxy S10, który posiada funkcję – Samsung Knox.

Z doniesień najnowszych wynika, że najnowsze modele właśnie Samsunga Galaxy Note 10 posiadać będą w ofercie swojej pre-instalowany kryptowalutowy portfel. Ma to na celu znaczne zwiększenie przyjęcia właśnie technologii blockchain. Zgodnie z doniesieniami płynącymi wprost z Wall Street Journal, nowy produkt producenta koreańskiego jest wariantem produktu flagowego Samsung Galaxy Note 10, ale jest sprzedawany jako – KlaytnPhone.

Nowa edycja tego flagowca, która jest już dostępna od dziś nie będzie się niczym różniła od już istniejących chociażby Galaxy Note 10. Po prostu kupujący KlaytnPhones uzyskują także pewną ilość kryptowaluty natywnej Klay. Niestety jednak, smartfphone ten jest póki co jedynie dostępny w Korei Południowej. Reszta świata może z tego powodu ubolewać.