W miniony piątek w Los Angeles postawiono w stan oskarżenia 25-latka. Mężczyźnie postawiono zarzuty w związku z prowadzeniem kryptowalutowej giełdy bez niezbędnej do tego licencji.
Szczegóły związane z działalnością prowadzoną przez Kunala Karla
Kunal Kalra , czyli 25-letni mieszkaniec dzielnicy Westwood mieszczącej się na terenie Los Angeles, został oskarżony między innymi o handel walutami cyfrowymi, których łączna wartości przekraczała 25 milionów dolarów. Cały proceder trwał od maja 2015 roku do października 2017. I nie było by w tym nic dziwnego i nielegalnego, gdyby nie fakt że Kunal Kalra nie posiadał nie tylko wymaganej licencji, ale również nie spełniał podstawowych przepisów związanych ze zwalczaniem procederu prania „brudnych” pieniędzy. Jak donoszą wiarygodne źródła informacji z usług świadczonych przez jego giełdę mieli korzystać między innymi narkotykowi baronowie. Wszystko odbywało się głównie przez bitomaty założone tylko i wyłącznie w tym celu. Osoby kupujące na giełdzie Kunala Kalra podejrzewane są również o dystrybucję Bitcon (BTC) w tak zwanym darknecie.
W oświadczeniu opublikowanym przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych możemy przeczytać, że Kunal Kalra przyznał się do wszystkich postawionych mu zarzutów. Termin pierwszej rozprawy sądowej w tej sprawie przewidziany jest na wrzesień bieżącego roku. Warto podkreślić, że Kunal Kalra stoi w obliczu kary, która w jego przypadku może nawet wiązać się z dożywotnim pozbawieniem wolności.
W ramach toczącego się postępowania przeciwko wspomnianemu 25-latkowi amerykańska policja zabezpieczyła prawie milion dolarów w postaci tradycyjnej gotówki , kilkadziesiąt Bitcoinów (BTC) oraz altcoinów. Łączna wartość przechwyconych i zabezpieczonych aktywów cyfrowych przekraczała kwotę pół miliona dolarów.
Kryptowalutowy proceder kryminalny kwitnie
W ostatnich dniach na terenie Colorado amerykańska policja dokonała zatrzymania 32-letniego Australijczyka, podejrzanego o nielegalne pranie pieniędzy przy zastosowaniu walut cyfrowych w tym między innymi Bitcoin (BTC). Zatrzymany ułatwiał procesy przeprowadzania wszelkich transakcji z użyciem zarówno gotówki jak i kryptowalut. Jego działanie było ściśle powiązane z przemysłem narkotykowym. Warto również podkreślić fakt, było prowadzone w pełni świadome. Po dokonaniu zatrzymania w sprawie zabrał głos jeden z przedstawicieli Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, który to zakomunikował, że doszło nie tylko do aresztowania ale również skazania winnego na okres jednego roku pozbawienia wolności.
Jednym z najpopularniejszych i zarazem najbardziej sprawdzonych sposobów na oszustwa związane z użyciem walut cyfrowych są tak zwane scamy. Najczęściej polegają one na składaniu obietnicy dotyczącej uzyskania niebotycznych zysków wynikających z zainwestowania odpowiedniej, wymaganej kwoty pieniędzy. Proceder polega na założeniu portfela kryptowalutowego i przypisanie mu fałszywego numeru w celu pozyskania i wykorzystania potencjalnych inwestorów.