Rahim Blak jest bardzo znanym biznesmenem oraz także influencerem. Jest z tego znany, że jako jeden z pierwszych w zasadzie wyeliminował wszelkie własne personalne tokeny. Niedawno Rafik Blak otrzymał od KNF odpowiedź dotyczącą swojego projektu.

Rahim Blak mówi o sobie CEO click community – agencja social media, która zatrudnia ponad osiemdziesiąt social media specjalistów bezpośrednio przez CMO oraz także współzałożyciel systemu edrone – pierwszego w zasadzie eCRM dla biznesu e-commerce.

Chociaż projekty Rahima Blaka budzą emocje naprawdę sprzeczne, to we wrześniu otrzymał on niesamowicie ważne pismo bezpośrednio od KNF. Pismo to może być prawdziwym przełomem w kwestii samego rozwoju rynku kryptowalut oraz także tokenów w Polsce.

Rahim i kryptowaluty, KNF

Rynek kryptowalut w Polsce ma niestety wciąż pod górkę. W stopniu dużym jest to na pewno przysłowiowa „zasługa” KNF. Dziś giełd cyfrowych walut polskich już praktycznie nie ma. Chociaż jak uważają eksperci gdybyśmy chcieli, to moglibyśmy naprawdę światową potęgą. Wystarczyło tak naprawdę wsparcie lekkie państwa pod kątem samych regulacji. Na placu boju dzisiaj pozostają BitBay (który jest zarejestrowany na Malcie) oraz CoinDeal. Jeszcze są mniejsze podmioty, które silnie walczą o rynek.

Rahim teraz zapytał KNF o kwestie, które dotyczą projektu związanego bezpośrednio z RahimCoiami. Okazuje się, że w samym rozumieniu władz one nie są tokenami czy też kryptowalutami (chociaż są pierwszymi jeśli chodzi o środowisko blockchaina), ale legitymacyjnymi znakami. Przynajmniej do czasu, gdzie można będzie nimi gdzieś w ogóle płacić.

Sam Rahim za zebrane środki nie może kupować innego rodzaju kryptowalut czy też tokenów. Ponadto byłoby nielegalne inwestowanie w innego rodzaju aktywa, nieruchomości czy też akcje.

A dalsze implikacje? Pismo tak naprawdę ma ogromne znaczenie. Chodzi o to, że po prostu otwiera jakby furtkę dla kryptowalutowych inwestycyjnych funduszy, które by zbierały środki właśnie w kryptowalutach. Jednak jest tylko jeden mały haczyk. Nie może on być określany mianem inwestycyjnego funduszu.

Tokeneo i Rahim

Rahim Blak połączył pod koniec lipca tego roku siły z Tokeneo.

Dzięki ich jakże wspólnemu systemowi ludzie w aplikacji stokenizowani będą mogli swobodnie wejść sobie na giełdę Tokeneo przy pomocy kryptowaluty Sapiency. Daje nam to przepływ zarówno jeśli chodzi bycie zarówno w aplikacji jak i także na giełdzie. Razem skupiają się na swoich produktach i dzięki temu są w stanie dać użytkownikom swoim o jeszcze bardziej lepszy system. W ten sposób wypowiedział się Rahim Blak.

Musimy także zaznaczyć, że ogólnie inicjatywa przynieść ma w samym efekcie naprawdę profesjonalną platformę, która oczywiście służy do tokenizacji. Zapowiada się naprawdę genialnie. Warto śledzić temat ten na bieżąco, ponieważ wszystko się dynamicznie zmienia, rozwija oraz poszerza. Bądźmy zatem na bieżąca, a nic nas nie ominie.