Ostatnie dane z notowań giełdy Bitcoina donoszą spory spadek. Może bez przeszkód uznać, że ostatni tydzień był na giełdzie kryptowalut niekorzystny. Spadki odnotowywane były już od poniedziałku. Szczególnie są one widoczne w notowaniach najstarszej z cyfrowych walut.

Aktualna cena Bitcoina określana jest w okolicach 9 500 USD. Osunięcie nastąpiło od wartości 11 tys. USD.  tak więc wynosi około 1 500 USD.  W skutek tych spadków nastąpiło pokonanie lokalnego wsparcia, które występowało na poziomie 11 tys. USD. a tym samym dotarło do następnego, które określane jest na poziomie 9 400 USD.

 

Niespodziewane osunięcie Bitcoina o 23 %

Spoglądając na historię Bitcoina, można przyjąć, że jest to spory spadek. Osunięcie się ceny aż o 23 % dawno nie było odnotowywane. W zaledwie kilku dni spadek nastąpił z   12 325 USD do zaledwie 9 467 USD. Zwraca się uwagę na ogromne zwiększenie się reakcji popytowej, która miała miejsce w momencie wkroczenia Bitcoina na poziom 9 400 USD. Skutkiem takiego działania jest pojawienie się pro-wzrostowej świecy pin-bar, której zadaniem jest zakomunikowanie o odrzuceniu wsparcia.

Jeżeli jednak sytuacja nie nastąpi, tak jak jest to oczekiwane, przewiduje się powstanie korekty wzrostowej. Jej realny zasięg określany jest jako okolice 11 tys. USD. Dla przypomnienia jest to poziom wcześniej uznawany jako wparcie aktualnie przyjmuje się, że  w tym miejscu następuje opór.

Altcoiny podążają za Bitcoinem

Aktualna sytuacja na rynku kryptowalut  przedstawia się następująco: praktycznie wszystkie istniejące projekty zmniejszają swoją wartość. Dzieje się tak na skutek sytuacji rynku cyfrowej waluty  mającej miejsce przez 7 ostatnich dni.

Opierając się na danych 100 największych a także najbardziej znanych kryptowalut można stwierdzić, że tylko 12 zyskiwało. A także 8 z owych 12 nie przekraczało nawet 3 %.

Eksperci zauważają, że owa zmienność wygląda bardziej imponująco w przedziale 24 godzinnym. Owy przypadek można . W tym przypadku wzrosty dostrzec można na aż 84 spośród 100 największych kryptowalut.

Podsumowując można ośmielić się o stwierdzenie, że rynkiem kryptowaluty rządzi najstarsza z nich. Bitcoin wobec pozostałych nie jest obojętny, jest znaczącym elementem całości. Wszelkie ruchy BTC, jego w wzrosty a także spadki ukazują kierunek działania pozostałym. Potwierdzeniem tej teorii może być aktualny ruch w cenach Altcoinów.

Testowanie istotnego wsparcia – Ethereum

Według danych z notowań Ethereum można pokusić się o wnioski, że za sprawą spadków wzrósł popyt. Osunięcie się kryptowaluty do poziomu 180 USD. w czwartek doprowadził do reakcji popytowej. Pojawia się teoria jakoby utrzymanie istotnego wsparcia mogło być kluczem do dalszych wzrostów.

Wczesne godziny piątkowego poranku nie przynoszą lepszych wieści. Pojawiają się kolejne spadki. Przewiduje się, że może nastąpić możliwość testowania okolic 83 USD, gdyż prowadzone dotychczas wsparcie prawdopodobnie zostanie pokonane.