Forum

lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Portfel bitcoin dla początkujących

Witam. Jaki jest najlepszy portfel do trzymania bitcoinów i dlaczego. Mam na myśli bezpieczeństwo.

Rzecz o której powinien wiedzieć każdy posiadacz bitcoinów: bezpieczeństwo Twoich bitcoinów jest tylko i wyłącznie twoją odpowiedzialnością

Połączenie  wiedzy na temat bezpieczeństwa oraz bezpiecznego przechowywania bitcoinów jest ważne, jeśli nie chcesz, aby twoje konta zostały zhakowane, a bitcoiny skradziona. Pamiętaj - transakcje bitcoinami są niodwracalne. Aby wysyłać lub otrzymywać bitcoiny, musisz mieć dostęp zarówno do kluczy publicznych, jak i prywatnych. Szczególnie klucze prywatne muszą być chronione.

Rodzaje portfeli Bitcoin

Istnieje kilka rodzajów portfeli bitcoin i mają one różne mechanizmy bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo kluczy prywatnych.

Upraszczając, portfele bitcoin można podzielić na 5 rodzajów: portfele stacjonarne, mobilne, internetowe, sprzętowe i papierowe. Niektóre typy mogą się nakładać lub być stosowane w połączeniu ze sobą.

Oto kilka bezpiecznych opcji portfela bitcoin do wyboru.

A) Portfel stacjonarny

Armory - mówią oni o sobie ‘The Only Open-Source Wallet With Cold Storage and Multi-Signature Support’,

Armory to jedna z popularnych i bezpiecznych opcji  portfela bitcoinów dostępna na komputery. Klucze prywatne są przechowywane na komputerze offline, co oznacza, że tylko osoba mająca dostęp do fizycznej lokalizacji komputera (która jest utrzymywana w tajemnicy) może ukraść twoje krytowaluty.

Bitcoin Core

Bitcoin Core to pierwszy i oryginalny portfel. Korzystanie z tej opcji oznacza kontrolę zarówno nad kluczem publicznym, jak i prywatnym, co zapewnia bezpieczne przechowywanie. Jednak Bitcoin Core wymaga również dużo miejsca, ponieważ oprogramowanie zawiera dane o każdej przeprowadzonej transakcji bitcoin. Według oficjalnej strony www, od 2016 r. Potrzebujesz 65 GB wolnego miejsca - liczba ta będzie stale rosnąć, ponieważ codziennie będzie dochodzić więcej transakcji bitcoinowych.

B) portfel mobilny

Mycelium

jest jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej zalecanych opcji bezpiecznego przechowywania bitcoinów na urządzeniach mobilnych. Zapewnia „bezpieczeństwo na poziomie bankowym”, posiada hierarchiczne deterministyczne portfele oraz usuwanie kluczy prywatnych.

Wirex

Ten pełnoprawny dostawca usług bitcoinowych oferuje bezpieczne portfele bitcoin zarówno online, jak i na urządzenia mobilne. To, co odróżnia Wirex od reszty, to łatwość użycia, przy zachowaniu najwyższego poziomu i jakości bezpieczeństwa. Użytkownicy otrzymują portfele z wieloma podpisami („multi-sig”) i mogą włączyć uwierzytelnianie 2-czynnikowe (2FA) zarówno dla aplikacji, jak i adresu e-mail połączonego z Wirex, co utrudnia naruszenia bezpieczeństwa przez osoby trzecie, a także zhackowanie twojego konta oraz środków które się na nim znajdują.

C) Portfel online BitGo

Szanowana nazwa w świecie Bitcoin, BitGo jest uważany za lidera w dziedzinie bezpieczeństwa blockchain. BitGo jest świetny dla osób fizycznych i firm, które preferują transakcje niemal natychmiastowe. Zwykle transakcja bitcoin wymaga 3-6 potwierdzeń, zajmuje to około 30-60 minut.

d) portfel sprzętowy - najbezpieczniejszy sposób przechowywania kryptowalut

Trezor - Zaufana marka i zatwierdzona przez wielu kluczowych liderów społeczności Bitcoin, Trezor jest mały i prosty w użyciu. Zapewnia ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i odzyskiwaniem danych w przypadku kradzieży lub utraty.

e)papierowe portfele - bitcoinpaperwallet

Za pomocą tych usług użytkownicy mogą drukować papierowe portfele , aby utrzymać swoje bitcoiny w trybie offline. Ta strona internetowa, oferuje także dodatkowe porady dotyczące bezpieczeństwa, projekty i materiały dotyczące bitcoina, jest także ulubionym portfelem zwolenników kryptowalut. Zawiera także instrukcje w formie filmików, w jaki sposób korzystać z ich papierowego portfela.

Wpisy na forum dyskusyjnym BitcoinAltcoin.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży kryptowalut i innych instrumentów finansowych. BitcoinAltcoin.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.