Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Poloniex

Niektóre z kluczowych cech oferty Poloniexu to handel z opcją depozytu zabezpieczającego, możliwość otwierania pozycji krótkich i udzielania kredytów. Depozyt zabezpieczający umożliwia inwestorom zastosowanie dźwigni finansowej do ich pozycji. Stawia ich to w sytuacji, w której ryzyko straty jest zwiększone, ale również poprawia ich zyski, jeśli spekulują prawidłowo. Opłaty będą pobierane w oparciu o pozycje depozytu zabezpieczającego, w zależności od warunków rynkowych w danym momencie.

Otwarcie pozycji zabezpieczającej wiąże się z wykorzystaniem pożyczonych środków. Fundusze są pożyczane od innych użytkowników na giełdzie i określają stopę procentową. Użytkownicy Poloneksu mają możliwość wykorzystania swoich środków do pożyczania środków innym inwestorom i uzyskania stopy procentowej. Jest to cecha, którą oferuje niewiele giełd. Margin trading daje również użytkownikom możliwość zajęcia krótkiej pozycji. Niewiele giełd również oferuje taką możliwość.

Poloniex, choć posiada unikalne cechy, ma również swój udział w emisjach. Pojawiły się liczne problemy z wycofywaniem środków z giełdy przez użytkowników. Pojawiły się również doniesienia o otwieraniu biletów wsparcia przez użytkowników i ignorowaniu ich przez zespół Poloniexa

Użytkownicy giełdy muszą wyważyć zarówno cechy, jak i zastrzeżenia. Choć niektórzy z nich mają problem z wypłatą środków, użytkownicy zgłosili również, że wymiana na inną walutę kryptograficzną, a następnie wycofanie może być rozwiązaniem. Jedną z kluczowych korzyści płynących z działalności Polonexu jest posiadanie Circle jako firmy będącej jego właścicielem.

Circle jest wspierany przez inwestorów kapitału podwyższonego ryzyka, takich jak Goldman Sachs, i zaszkodziłoby to zarówno firmie, jak i inwestorom kapitału podwyższonego ryzyka, gdyby giełda nie chroniła funduszy ich użytkowników.

Wpisy na forum dyskusyjnym BitcoinAltcoin.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży kryptowalut i innych instrumentów finansowych. BitcoinAltcoin.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.