Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Monero

Monero jest walutą cyfrową, która zapewnia wysoki poziom anonimowości użytkowników i ich transakcji. Podobnie jak Bitcoin, Monero jest zdecentralizowaną walutą kryptograficzną typu peer-to-peer, ale w przeciwieństwie do Bitcoin, Monero charakteryzuje się jako prywatna cyfrowa gotówka.

Monero zostało stworzone jako ruch obywatelski, bez wstępnego wydobycia i finansowania VC, i uruchomione w kwietniu 2014 roku jako forkj Bytecoin. Hard Fork występuje wtedy, gdy oryginalna waluta kryptograficzna zostaje podzielona na dwie części w celu utworzenia kolejnej wersji, co jest możliwe dzięki formatom open source występującym w większości projektów walut kryptograficznych. Większość widelców jest tworzona w celu usunięcia wad waluty macierzystej i stworzenia lepszych alternatyw.

Popularność Monero w świecie kryptograficznym rośnie głównie ze względu na jego charakterystykę anonimizacji. Wszyscy użytkownicy waluty kryptograficznej otrzymują adres publiczny lub klucz, który jest unikalny dla każdego użytkownika. W przypadku Bitcoin, odbiorca monet przekazuje je pod swój adres, który musi ujawnić nadawcy. Nadawca może sprawdzić, ile Bitcoinów ma odbiorca, gdy tylko dowie się o publicznym adresie odbiorcy funduszu. Za pośrednictwem łańcucha Bitcoin wszystkie monety przekazane przez nadawcę do odbiorcy są rejestrowane i podawane do wiadomości publicznej.

Wpisy na forum dyskusyjnym BitcoinAltcoin.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży kryptowalut i innych instrumentów finansowych. BitcoinAltcoin.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.