Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Ethereum

Wprowadzony w 2015 roku, Ethereum jest otwartoźródłową, blokową, zdecentralizowaną platformą programową wykorzystywaną dla własnej waluty kryptograficznej, etheru. Umożliwia ona budowanie i uruchamianie kontraktów SmartContracts i aplikacji rozproszonych (ĐApps) bez przestojów, oszustw, kontroli i zakłóceń ze strony osób trzecich.

Ethereum jest nie tylko platformą, ale także językiem programowania (Turing complete) działającym na łańcuchu blokowym, pomagając deweloperom budować i publikować rozproszone aplikacje.

Aplikacje uruchamiane na Ethereum są uruchamiane na specyficznym dla platformy tokenie kryptograficznym, eterze. W 2014 roku Ethereum uruchomiło przedsprzedaż eteru, która spotkała się z przytłaczającą reakcją. Eter jest jak pojazd do poruszania się po platformie Ethereum i jest poszukiwany głównie przez programistów, którzy chcą rozwijać i uruchamiać aplikacje wewnątrz Ethereum. Eter jest szeroko wykorzystywany do dwóch celów: jest sprzedawany jako cyfrowa wymiana walut, podobnie jak inne waluty kryptograficzne, i jest wykorzystywany wewnątrz Ethereum do uruchamiania aplikacji, a nawet do zarabiania na pracy.

Wpisy na forum dyskusyjnym BitcoinAltcoin.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży kryptowalut i innych instrumentów finansowych. BitcoinAltcoin.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.