Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Bitcoin Cash - brat bitcoina

Co to jest Bitcoin Cash?
Bitcoin Cash jest walutą kryptograficzną utworzoną w sierpniu 2017 roku, z hard forka Bitcoin. Bitcoin Cash zwiększa rozmiar bloków, umożliwiając przetwarzanie większej ilości transakcji. W listopadzie 2018 r. waluta kryptograficzna przeszła kolejny fork i została podzielona na Bitcoin Cash ABC i Bitcoin Cash SV (Satoshi Vision). Bitcoin Cash jest określany jako Bitcoin Cash, ponieważ korzysta z oryginalnego klienta Bitcoin Cash.

Zrozumienie Bitcoin Cash
Różnica między Bitcoin i Bitcoin Cash jest filozoficzna.

Zgodnie z propozycją wynalazcy Bitcoin Satoshi Nakamoto, Bitcoin miał być walutą kryptograficzną typu peer-to-peer, używaną w codziennych transakcjach. Z biegiem lat, gdy Bitcoin zyskał popularność, a jego cena wzrosła, stał się narzędziem inwestycyjnym, a nie walutą. Jego łańcuch blokowy był świadkiem problemów ze skalowalnością, ponieważ nie był w stanie poradzić sobie ze zwiększoną liczbą transakcji. Czas potwierdzenia i opłaty za transakcję na bitcoin's blockchain wzrosły. Wynikało to głównie z ograniczenia wielkości bloku 1MB dla bitcoin. Transakcje ustawiały się w kolejce, czekając na potwierdzenie, ponieważ bloki nie były w stanie poradzić sobie ze wzrostem wielkości transakcji.

Bitcoin Cash proponuje zaradzenie tej sytuacji poprzez zwiększenie wielkości bloków do 8-32 MB, umożliwiając tym samym przetwarzanie większej liczby transakcji na jeden blok. Średnia liczba transakcji na blok na Bitcoin wynosi od 1 000 do 1 500. Liczba transakcji na bloku Bitcoin Cash podczas testu warunków skrajnych we wrześniu 2018 r. wzrosła do 25 000 transakcji na blok.

Wpisy na forum dyskusyjnym BitcoinAltcoin.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży kryptowalut i innych instrumentów finansowych. BitcoinAltcoin.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.