Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Bitcoin jak zacząć kopać

Witam.

Chiałbym zacząć swoją przygodę z kopaniem bitcoina. Mógłby mi ktoś rozjaśnić jak się za to zabrać oraz ile potrzebuje na inwestycje w koparki, aby wyjśc na plus uwzględniając koszta prąu? Pozdrawiam

Cóż, to dość interesujące, że każdy chce teraz zacząć wydobywanie bitcoinów, uważam, że jest to spowodowane tylko wzrostem ceny bitcoinów.

Dlatego osoby zainteresowane tematem przede wszystkim wiedzieć, że bitcoin nie jest szybkim programem wzbogacania się ani inwestycją, dzięki której z dnia na dzień staniesz się multimilionerem.

Trzeba zrozumieć podstawy górnictwa i technologię, która się za tym kryje. We wczesnych dniach bitcoinów bardzo łatwo było nawet kopać z procesorem w domu, ale teraz, ponieważ całkowita moc skrótu sieci gwałtownie rośnie i wynosi teraz około 27 Exahash / s, bardzo trudno jest wydobywać w domu ze względu na zbyt małą moc obliczeniową domowych komputerów. Teraz dzięki nowej zaawansowanej technologii ludzie zaczęli wydobywać bitcoiny za pomocą wydajnych układów GPU i ASIC.

Trzeba także zrozumieć położenie geograficzne górnictwa i w ten sposób możemy faktycznie obliczyć opłacalność wydobycia.

Aby wydobywać z zyskiem potrzebujesz bardzo taniej energii elektrycznej w niskiej temperaturze, ponieważ  procesory graficzne wytwarzają dużo ciepła (około 60–80 stopni Celsjusza) w zależności od algorytmu, który wydobywasz, aby uzyskać zysk.

Jeśli więc powiemy, że wydobywasz na Syberii, nie będzie tam kosztów chłodzenia Podobnie, jeśli ktoś wydobywa monetę w jakiejś części Afryki, gdzie temperatura jest zbyt wysoka, może wymagać więcej chłodzenia niż normalnie. Wiele osób używa teraz metod ekologicznego wydobycia, co jest bardzo ciekawe.

Ponadto, aby zachować kontrolę nad inwestycjami, musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ uzyskanie zwrotu z inwestycji może potrwać około 10–12 miesięcy, a potem wszystko, co wydobywasz, to zysk na całe życie. Najważniejsze, to mieć zdolność do trzymania krytpo i nie sprzedawania swoich monet, które zarobiłeś przez co najmniej rok lub dwa.

Miłego wydobywania i inwestowania !!!!

Upewnij się, że inwestujesz tylko tę kwotę, którą możesz stracić, ponieważ jest to bardzo ryzykowna inwestycja. Powyższa wypowiedz to tylko moje skromne zdanie i przemyślenia.

Wpisy na forum dyskusyjnym BitcoinAltcoin.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży kryptowalut i innych instrumentów finansowych. BitcoinAltcoin.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.