Zainteresowanie Bitcoinem w sieci maleje. Winny jest Mt. Gox?

Liczba wyszukiwań w Google Trends dla słowa „Bitcoin”, spadła do najniższego poziomu od października zeszłego roku, a zdarzyło się to tuż po lutowym spadku kapitalizacji rynku kryptowalut i w czasie korekty pary BTCUSD do ceny osylujacej w granicach 7000 USD.

Trendy Google pokazują, że wyszukiwania „Bitcoin” były najbardziej popularne w dniach 17-23 grudnia, co zbiegło się ze wzrostem ceny Bitcoina do ponad 20,000 USD. Jednak od połowy lutego, liczba wyszukiwań z nazwą największej z kryptowalut, wyraźnie spadła, osiągając podobny rezultat do wyszukiwań z czasów, gdy jednostka BTC kosztowała 4300 USD.

Raporty o tym, że Tokijski adwokat i syndyk masy upadłościowej Mt.Gox, Nobuaki Kobayashi, sprzedał BTC warte 400 mln USD właśnie w okresie od grudnia do lutego, sugerują, że utrzymujący się spadek Bitcoina i ta duża wyprzedaż, są ze sobą połączone: 7 marca Kobayashi sprzedał ponad 35 000 BTC i 34 000 BCH (Bitcoin Cash), by spłacić nieistniejących wierzycieli giełdowych.

Sprzedaż odbywała się za pośrednictwem giełdy, przy czym każda pojedyncza sprzedaż wydawała się obniżać cene Bitcoin. Były dyrektor generalny Mt.Gox, Mark Karpeles potwierdził, że transfery miały miejsce od grudnia do lutego.

Kiedy BTC/USD osiągnął w dniu 6 lutego poziom 5900 USD, Kobayashi wytransferował 18 000 BTC (180 milionów dolarów) poprzedniego dnia. Przedsiębiorca Alistair Milne zgłosił to wydarzenie na Twitterze 7 marca, cytując subreddit r/mtgoxinsolvency.

Matt Odell. dodał, że, sam Kobayashi powiązał praktyki sprzedaży na spotkaniu wierzycieli tego samego dnia: “Oni (powiernicy) spanikowali i sprzedali dno. Rynek wchłonął to dobrze “, napisał w komentarzu na Twiterze.

Portal interentowy Cointelegraph poinformował również o toczącym się w tym tygodniu śledztwie FBI w sprawie Mt.Gox , ponieważ nieoficjalna praca detektywa brytyjskiego zwiększyła podejrzenia BBC o domniemaną londyńską “skorupę”, która mogła przyczynić się do prania skradzionych bitcoinów.

Mt.Gox była największą giełdą bitcoinów na świecie, dopóki hakerzy nie okradli jej w lutym 2014 r. Podczas ataku hakerskiego skradziono  około 850 000 BTC. Śledztwo trwa, a prośby użytkowników Mt.Gox, którzy stracili pieniądze, nadal trwają.

 

 

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]