Wolumen transakcji Bitcoin na najniższym z ostatnich dwóch lat poziomie pomimo rekordowo niskich opłat transakcyjnych

Jak podaje serwis Blockchain.info, trend horyzontalny ceny Bitcoina przyczynił się do najniższej odnotowanej liczby transakcji dziennie od marca 2016 roku.

Wykres pokazuje spadającą liczbę transakcji BTC przy jednoczesnym trendzie spadkowym ceny tej waluty cyfrowej od momentu osiągnięcia szczytowego poziomu w grudniu 2017 roku.

Liczba transakcji osiągnęła rekordowy w ostatnich dwóch latach dołek 26 lutego tego roku z liczbą 180,000 potwierdzonych transakcji, a w niedzielę 4 marca liczba ta wyniosła tylko 195,500 transakcji.

liczba transakcji na dzień
transakcje na dzień

Bessa ma miejsce akurat w czasie, kiedy Bitcoin walczy o powrót do rekordowych kursów w dolarach amerykańskich z roku poprzedniego, kiedy udało się tej walucie osiągnąć na niektórych giełdach kurs na poziomie nawet 20,000 dolarów amerykańskich.

Pomimo wsparcia dla technologii Segregated Witness (SegWit) zaoferowanego przez Bitcoin Core oraz przez giełdy takie jak Coinbase czy Bitfinex w lutym tego roku, szybsze i tańsze transakcje wydają się wzbudzać mniejsze zainteresowanie ze strony inwestorów, niż ogólny potencjał handlowy tej waluty cyfrowej.

Technologia SegWit powoli, ale konsekwentnie zdobywa rynek transakcji Bitcoin i obecnie za jej pośrednictwem realizowanych jest 30% wszystkich zawieranych transakcji (dane z serwisu SegWit Party).

Szybki przegląd popularnych platform tradingowych zdaje się potwierdzać przewidywania, iż obecni posiadacze bitmonet wolą „trzymać” je na portfelach cyfrowych, niż wymieniać na standardowe waluty lub inne konkurencyjne kryptowaluty. Platforma P2P LocalBitcoins podała, że wolumen tygodniowy z ostatnich sześciu miesięcy osiągnął najniższy poziom 57 mln dolarów amerykańskich w dniu 24 lutego tego roku.

Niska liczba transakcji oraz mały rozmiar katalogu nieprzetworzonych transakcji BTC przyczyniają się do utrzymywania się najniższych od kilku miesięcy opłat za transakcje w tej walucie cyfrowej – według kalkulatora serwisu Earn.com, jeden bajt to koszt na poziomie 40 satoshi, czyli ok. 0,005 dolarów amerykańskich.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]