Warren Buffett: Bitcoin to trutka na szczury

Miliarder Warren Buffett ponownie skrytykował kryptowaluty na dorocznym spotkaniu akcjonariuszy Berkshire Hathaway w dniu 5 maja.

Buffett powtórzył swoje wcześniejsze ostrzeżenie, że “kryptowaluty źle skończą”. Wcześniej powiedział, że kupowanie kryptowalut nie jest prawdziwym inwestowaniem, ale jest jedynie spekulacyjnym hazardem. Powiedział także, że w przeciwieństwie do nieruchomości lub spółek waluty wirtualne nie mają żadnej wartości i przyciągają tylko “szarlatanów”.

“Jeśli kupujesz coś takiego jak bitcoin lub inne kryptowaluty, tak naprawdę nie masz niczego, co wyprodukowało coś”, powiedział Buffett. “Masz tylko nadzieję, że następny facet płaci więcej”.

Buffett posunął się o krok dalej, nazywając bitcoin “szczurzą trucizną do kwadratu”, według Becky Quick, reporterki CNBC, która transmitowała na żywo coroczne spotkanie akcjonariuszy Berkshire Hathaway.
Długoletni współpracownik Buffetta, miliarder Charlie Munger, dołączył do krytyków Bitcoin, porównując najbardziej skapitalizowaną kryptowalutę do handlu łajnem przez ludzi z demencją:

“Lubię kryptowalutę nawet mniej niż Warren … dla mnie to tylko otępienie”, podobno powiedział Munger. A dział handlu bitcoinem jest “jak ktoś, kto handluje łajnem i zostajesz pominięty”.

Buffett powtórzył swoje zjadliwe próby obalenia cyfrowych walut. W styczniu 2018 r. powiedział, że kryptowaluty  “źle skończą”.

“Pod względem kryptowalut, ogólnie rzecz biorąc, mogę powiedzieć z niemal pewnością, że źle skończą” – przewidział Buffett. “Gdybym mógł kupić pięcioletni zakład na każdą kryptowalutę, byłbym zadowolony, że to zrobię, ale nigdy nie zmieniłbym zdania ani o jotę.”

Podczas gdy Warren Buffett i Charlie Munger pozostają jawnymi krytykantami kryptowalut, młodsze pokolenie technologicznych miliarderów, takich jak CEO Twittera, Jack Dorsey, współwłaściciel Paypal, Peter Thiel, oraz technologiczny kapitalistaTim Draper, są niewzruszeni w przekonaniu, że Bitcoin jest tutaj, aby zostać już na zawsze i wyprzeć wszystkie inne waluty.

W rzeczywistości Draper jest tak pewny przyszłości krypto, że wyznaczył cenę bitcoina w wysokości 250 000 USD na 2022 r. Draper, wczesny inwestor w takie firmy jak Skype, Tesla i Hotmail, twierdzi, że Bitcoin będzie większy niż wszystkie trzy połączone, ponieważ jest to rewolucja większa niż Internet:

“Jest większy niż Internet” – powiedział Draper. “Jest większy niż epoka żelaza, renesans. Jest większy niż rewolucja przemysłowa. Wpływa to na cały świat  w szybszy i bardziej rozpowszechniony sposób niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś. “

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]